Puchar Polski: KPR Jelenia Góra rozgromił rywala

Prawdziwym pogromem zakończył się mecz pomiędzy Spartą Gubin, a KPR-em Jelenia Góra w ramach Pucharu Polski. Drużyna gości wygrała aż 40:14, a do przerwy prowadziła różnicą 17 bramek.

Michał Gałęzewski

Oba zespoły mają zdecydowanie różny potencjał. Sparta Gubin gra na tym etapie Pucharu Polski, gdyż jest najlepszą drużyną w województwie lubuskim. W grupie 1. II ligi kobiet zajmuje jednak zaledwie szóste miejsce na osiem zespołów i wygrała tylko dwa mecze w tym sezonie.

KPR Jelenia Góra również ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, jednak osiągnął je w najwyższej klasie rozgrywkowej. Już pierwsza połowa wtorkowego meczu zakończyła się pogromem. Drużyna Tomasza Konitza dała sobie rzucić zaledwie 4 bramki, a w tym czasie jeleniogórzanki trafiały do bramki rywalek 21-krotnie!

Po zmianie stron, Sparta próbowała momentami atakować, ale wciąż dominował KPR, który ostatecznie wygrał 40:14. Dzięki temu zwycięstwu, drużyna z Jeleniej Góry przeszła przez pierwszą rundę eliminacyjną Pucharu Polski.

GMTS Sparta Gubin - KPR Jelenia Góra 14:40 (4:21)

Czy KPR Jelenia Góra utrzyma się w PGNiG Superlidze kobiet?