MŚ 2017: trzech Chorwatów z Vive i Wisły zagra na mistrzostwach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Filip Ivić
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Filip Ivić
zdjęcie autora artykułu

Filip Ivić i Manuel Strlek z Vive Tauronu Kielce oraz Lovro Mihić z Orlen Wisły Płock znaleźli się w składzie reprezentacji Chorwacji na mistrzostwa świata we Francji. W ostatniej chwili z kadry wypadł drugi z graczy Wisły, Sime Ivić.

Ivić był obok kołowego Kresimira Koziny jednym z dwóch zawodników, których po poniedziałkowym towarzyskim meczu z Tunezją, skreślił ze składu selekcjoner Żeljko Babić.

Do Francji 44-latek zabierze w sumie siedemnastu zawodników, w tym trzech bramkarzy. Jeden z nich zasiądzie na trybunach jako rezerwowy. Babić nie zdecydował jeszcze, z którego z golkiperów zrezygnować. Do dyspozycji ma wspomnianego Filipa Ivicia z Vive oraz Ivana Pesicia i Ivana Stevanovicia.

W porównaniu do igrzysk w Rio, gdzie Chorwaci przegrali w ćwierćfinale z Polakami, Babić dokonał aż sześciu zmian w składzie. Kontuzje lub problemy zdrowotne wykluczyły z gry Marko Kopljara i Ivana Sliskovicia, a rywalizację o miejsce w składzie przegrali Kozina, Ilija Brozović, Ivan Cupić i Igor Karacić.

W miejsce pierwszych dwóch do Francji pojadą Luka Sebetić i Stipe Mandalinić. Kozinę i Brozovicia zastąpią Tin Kontrec oraz Żeljko Musa, za Cupicia w składzie pojawił się Josip Bożić-Pavletić, a Karacicia postara się zastąpić jego klubowy kolega, Luka Cindrić. Ponadto nowymi twarzami w zespole są Ivić, Mihić i Lovro Jotić.

Chorwaci na mistrzostwach wystąpią w grupie C z Niemcami, Białorusią, Węgrami, Chile i Arabią Saudyjską. Pierwszy mecz zagrają w piątek, 13 stycznia.

Skład reprezentacji Chorwacji na MŚ 2017:

Bramkarze: Filip Ivić (Vive Tauron Kielce), Ivan Pesić (Mieszkow Brześć, Białoruś), Ivan Stevanović (PPD Zagrzeb)

Rozgrywający: Luka Cindrić (Vardar Skopje), Domagoj Duvnjak (THW Kiel), Jakov Gojun (Fuechse Berlin, Niemcy), Lovro Jotić (PPD Zagrzeb), Marko Mamić (Dunkerque HB, Francja), Stipe Mandalinić (PPD Zagrzeb), Luka Sebetić (PPD Zagrzeb), Luka Stepancić (Paris Saint-Germain HB)

Skrzydłowi: Josip Bożić-Pavletić (RK Nexe Nasice), Zlatko Horvat (PPD Zagrzeb), Lovro Mihić (Orlen Wisła Płock), Manuel Strlek (Vive Tauron Kielce)

Obrotowi: Tin Kontrec (PPD Zagrzeb), Żeljko Musa (SC Magdeburg, Niemcy)

[color=black]ZOBACZ WIDEO "Ten kto rzuca wyzwanie Dakarowi, musi być gotowy na wszystko" (źródło: TVP SA)

{"id":"","title":""}

[/color]

Źródło artykułu: