Puchar Polski: KPR RC Legionowo nie zawiódł i wygrał w Białej Podlaskiej

KPR RC Legionowo pokonał AZS AWF Biała Podlaska w ostatnim meczu 1/16 finału Pucharu Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Zawodnicy Roberta Lisa zwyciężyli 27:23 (14:11) i o miejsce w ćwierćfinale rozgrywek zagrają z Sandra Spa Pogonią Szczecin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski

Mazowiecka drużyna szybko przejęła kontrolę nad meczem. Już po dziesięciu minutach gry KPR RC prowadził 7:2 i taką przewagę utrzymywał niemal przez całą pierwszą połowę, choć do szatni zszedł tylko z trzema trafieniami zaliczki (14:11).

Gospodarze mimo ambitnej postawy nie zdołali odrobić strat po zmianie stron, choć dwukrotnie zbliżyli się do rywali na dystans dwóch goli. W 50. minucie przewaga zespołu z Legionowa ponownie sięgnęła jednak pięciu bramek (20:25), co ostatecznie rozstrzygnęło losy spotkania.

Obie drużyny spotkały się w krajowym pucharze po raz drugi w ciągu niewiele ponad dwóch lat. W listopadzie 2014 roku KPR wygrał w Białej Podlaskiej 30:20 i tak jak teraz awansował do 1/8 finału rozgrywek.