Ostrovia - MKS Kalisz. Koncert gry gospodarzy. Derby dla Ostrovii!

W rozegranym awansem meczu I ligi grupy B zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski pokonał MKS Kalisz 30:24. W derbach Wielkopolski mecz toczył się pod zdecydowane dyktando gospodarzy.

Dawid Bilski
WP SportoweFakty / Dorota Adamczyk

Na takie pojedynki kibice czekają cały rok i ostrowska hala wypełniła się po brzegi fanami szczypiorniaka. Emocje jak zawsze były gwarantowane, aczkolwiek faworytem spotkania była drużyna z Kalisza, wicelider rozgrywek na półmetku zmagań.

MKS rozpoczął od trafienia Arkadiusza Galewskiego. Ostrovia do stanu 1:1 doprowadziła w 6 minucie za sprawą Adriana Wojkowskiego. Dla wielu zaskoczeniem było postawienie przez trenera ostrowskiego drużyny Krzysztofa Przybylskiego od początku meczu na młodych skrzydłowych Patryka Marciniaka i Adama Olszyny. Wychowankowie klubu grali bez respektu przeciw doświadczonym rywalom.

Kaliski zespół przy dobrej postawie gospodarzy popełniał błędy w ataku. Nie wykorzystywał też wypracowanych okazji rzutowych. Ostrowianie zaczęli budować swoją przewagę. W 22 minucie było już 10:5 po rzucie Mariusza Kuśmierczyka.

Do rzadko spotykanego obrazka doszło w 24 minucie, kiedy w krótkim odstępie czasu wykluczenia otrzymało trzech graczy Ostrovii, która przez 90 sekund grała poważnie osłabiona. Rywal posiadając liczebną przewagę nie potrafił skorzystać z takiego prezentu. Przy wyprowadzaniu szybkiej akcji piłkę przejął wracający między słupki Tomasza Piskorskiego, który szybkim podaniem uruchomił Damiana Krzywdę.

Do przerwy gospodarze prowadzili 14:8. Kaliszanie w drugiej połowie liczyli na odmianę losów spotkania. Było jednak inaczej. Adam Olszyna i Damian Krzywda wyprowadzili Ostrovię na 18:10 w 35 minucie.

Wtedy na boisko wszedł grający trener MKS-u, Bartłomiej Jaszka. Wychowanek ostrowskiego klubu i reprezentant Polski w pojedynkę nie był w stanie zbyt wiele zdziałać. Po drugiej stronie parkietu kaliską bramkę wręcz dziurawili Mariusz Kuśmierczyk i Damian Krzywda. Trzeba przyznać, że to nie był wieczór bramkarzy MKS-u. - Po takich rzutach ręce same składały się do oklasków – komplementował trener miejscowych. Przy owacji na stojąco Ostrovia pewnie triumfowała 30:24.

- Nie zagraliśmy tak jak ja sobie tego życzyłem. Ostrovia nas niczym nie zaskoczyła. Zabrakło mocnej agresji w obronie w naszym wykonaniu. Nie potrafiliśmy też wykorzystać sytuacji – powiedział Bartłomiej Jaszka, trener MKS Kalisz.

- Od początku dobrze weszliśmy w to spotkanie. Graliśmy agresywnie, ale fair w obronie. Nasi bramkarze byli dobrze dysponowani. Odpowiednio funkcjonował atak pozycyjny. Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu – dodał Krzysztof Przybylski, trener KPR Ostrovia.