Puchar EHF: Saint Raphael wraca do walki o awans z grupy

Pierwsze zwycięstwo Saint Raphael Var HB w fazie grupowej Pucharu EHF. Po dwóch porażkach w poprzednich kolejkach, w niedzielę zespół z Lazurowego Wybrzeża wygrał na wyjeździe z RK Riko Ribnica 31:24 (15:12).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH

Trzecia siła słoweńskiej piłki ręcznej postawiła się wicemistrzom Francji, ale na korzystny wynik nie mogła liczyć. Saint Raphael szybko przejęło inicjatywę i uzyskanego w 13. minucie prowadzenia (6:3) nie oddało do końca spotkania.

Gospodarze uparcie gonili wynik, ale stać ich było jedynie na kilkukrotne zmniejszenie strat do jednej bramki. Ostatni raz udało im się to w 45. minucie, gdy David Kovacić doprowadził do stanu 21:22.

Francuski zespół wygraną zawdzięcza świetnej skuteczności trójki zawodników - lewoskrzydłowy Raphael Caucheteux oraz rozgrywający Alexandru Simicu i Daniel Sarmiento zdobyli do spółki tylko o dwie bramki mniej niż cała drużyna rywali.

Wielką formą błysnął, zwłaszcza pierwszy z nich - w Lublanie Caucheteux trafił 9 na 10 rzutów i w sumie w trzech ostatnich meczach Pucharu EHF rzucił 32 bramki.

Niedzielne spotkanie było ostatnim meczem 3. kolejki fazy grupowej rozgrywek. Kolejna seria gier wystartuje już w środę, gdy Frisch Auf! Goeppingen podejmie HC Midtjylland.

Puchar EHF, grupa A (3. kolejka):

RK Riko Ribnica - Saint Raphael Var HB 24:31 (12:15) Najwięcej bramek: dla Riko - Nik Henigman 4, Blaż Fink, Jan Grebenc, Jan Pucelj, Blaż Nosan, David Kovacić - wszyscy po 3; dla Saint Raphael - Raphael Caucheteux 9, Daniel Sarmiento 7, Alexandru Simicu 6