SEHA: mecz bez znaczenia dla tabeli dla Gorenje. Słoweńcy bezlitośni dla Tatrana Preszów

RK Gorenje Velenje rozbiło Tatrana Preszów 30:19 w jedynym środowym meczu Gazprom Ligi SEHA. Spotkanie nie miało żadnego znaczenia dla losów rywalizacji o udział w turnieju Final4 - obie drużyny straciły bowiem na to szanse już jakiś czas temu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE
Do wygranej poprowadził Gorenje 25-letni bramkarz Rok Zaponsek, który zakończył spotkanie z 50-procentową skutecznością interwencji. Słoweniec odbił w sumie aż 19 rzutów rywali.

Wicemistrzowie Słowenii przewagę nad Tatranem zaczęli zyskiwać po upływie premierowego kwadransa spotkania. W 20. minucie "Osy" prowadziły 10:7, a przed przerwą powiększyły swoją zaliczkę do pięciu goli (14:9). W drugiej połowie gospodarze kontynuowali dobrą serię i w 46. minucie wygrywali już 24:13.

Wygrana nad Tatranem dała Gorenje awans na siódme miejsce w tabeli Gazprom Ligi SEHA. Słowacki zespół jest dziewiąty, ale teoretycznie może jeszcze wyprzedzić zespół z Velenje oraz chorwackie RK Nexe Nasice.

Gazprom Liga SEHA, 17. kolejka:

RK Gorenje Velenje - Tatran Preszów 30:19 (14:9) Najwięcej bramek: dla Gorenje - Nejc Cehte, Gregor Potocniik - po 5, Niko Medved, Rok Ovincek, Matjaz Brumen - po 4; dla Tatrana - Tomas Cip 6, Dominik Krok 5