Liga Mistrzów: nadzieja dla Orlen Wisły Płock. Bjerringbro przegrało we Flensburgu

Bjerringbro-Silkeborg zagrało dobry mecz we Flensburgu, ale w 13. kolejce Ligi Mistrzów przegrało z wicemistrzami Niemiec 24:26. Porażka duńskiego zespołu to dobra wiadomość dla Orlen Wisły Płock.

Marcin Górczyński
SG Flensburg-Handewitt Getty Images / SG Flensburg-Handewitt

Przed ostatnimi kolejkami w grupie A sytuacja jest jasna. Jeżeli Orlen Wisła Płock nie zdobędzie już punktów, a Bjerringbro-Silkeborg dopisze sobie dwa oczka, to wyeliminuje Nafciarzy z TOP 16 Ligi Mistrzów.

Najlepszy duński zespół w 13. kolejce pojechał do Flensburga. Rywale - Wikingowie - zapewnili już sobie awans do kolejnych gier i trener Ljubomir Vranjes koncentruje się raczej na utrzymanie prowadzenia w Bundeslidze.

Bjerringbro nie wykorzystało szansy, choć do końca liczyło się w grze o zwycięstwo. Gdy w 41 minucie Nikolaj Markussen dał swojemu zespołowi prowadzenie 17:14, na pętli Nafciarzy zaciskała się pętla. Wkrótce obudził się Flensburg. Jeden z najlepszych meczów po kontuzji rozegrał Rasmus Lauge Schmidt, kapitalne wejście do bramki zaliczył Mattias Andersson i Bjerringbro zaczynało brakować argumentów.

Na minutę przed końcem mistrzowie Danii złapali kontakt. Sebastian Skube zmniejszył stratę do jednego trafienia i Flensburg miał w rękach ostatnią piłkę. Wikingowie po mistrzowsku rozegrali decydującą akcję i Lasse Svan Hansen zapewnił zwycięstwo drużynie Ljubo Vranjesa.

Porażka duńskiego zespołu to dobra wiadomość dla Wisły. Wicemistrzowie Polski wciąż są jednak w gorszej sytuacji niż Bjerringbro, które w ostatniej kolejce zagra z outsiderem z Szafuzy.

Liga Mistrzów, grupa A (13. kolejka):

SG Flensburg-Handewitt - Bjerringbro-Silkeborg 26:24 (10:11) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Rasmus Lauge Schmidt, Andreas Zachariassen, Kentin Mahe - po 5; dla Bjerringbro - Nikolaj Nielsen 7, Sebastian Skube, Michael Knudsen - po 4