Vive Tauron - Chrobry. Mistrzowie Polski rozbili głogowian

W 22. kolejce PGNiG Superligi szczypiorniści Vive Tauronu Kielce rozbili na własnym parkiecie Chrobrego Głogów. Mistrzowie Polski zwyciężyli 36:24.

Aneta Szypnicka-Staniec
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA

Mistrzowie Polski do spotkania przystąpili bez Julena Aguinagalde, Karola Bieleckiego, Tobiasa Reichmanna, Mariusza Jurkiewicza  i Urosa Zormana. Głogowianie w stolicy województwa świętokrzyskiego zjawili się w piętnastu, a w ich składzie zabrakło Rafała Biegaja.

Szczypiorniści Chrobrego zaczęli dość niefortunnie i nerwowo, co poskutkowało kilkoma łatwymi stratami. Gospodarze błyskawicznie wykorzystali błędy gości i szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Głogowianie nie potrzebowali dużo czasu żeby wziąć się w garść - rzucili się do odrabiania strat i udało im się zmniejszyć przewagę mistrzów Polski do jednego trafienia.

Pomyłki przydarzały się jednak nie tylko gościom. Kilka łatwych błędów zapisali na swoim koncie także żółto-biało-niebiescy, ale nie przeszkodziło im to w sukcesywnym powiększaniu swojego prowadzenia. Kielczanie grali twardo w obronie, czego efektem był wysyp kar dwuminutowych. Już w 24. minucie starcia z powodu gradacji kar boisko musiał opuścić Mateusz Kus.

Z minuty na minutę kielecka siódemka jednak coraz bardziej się rozkręcała. Mistrzowie Polski nie tylko dobrze grali w ataku, ale też umiejętnie czytali ofensywę rywali. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili siedmioma bramkami.

W drugiej części spotkania do zmiany doszło między słupkami Vive Tauronu - Sławomira Szmala zastąpił Filip Ivić. Była to jednak jedyna różnica, jaka nastąpiła w grze kieleckiego zespołu. Żółto-biało-niebiescy zachowali regularność trafień z końcówki pierwszej połowy i błyskawicznie powiększali swoje prowadzenie. Głogowianie nie mieli żadnego pomysłu na przeciwstawienie się rozpędzonym rywalom, a ci po kilku minutach mieli przewagę już dwunastu trafień.

Goście próbowali ratować się indywidualnymi akcjami - pięknym trafieniem popisał się między innymi były gracz kieleckiej siódemki - Kamil Sadowski, ale to było zdecydowanie za mało, by nawiązać jakąkolwiek walkę. Ostatecznie podopieczni Tałanta Dujszebajewa zwyciężyli 36:24.