Liga Mistrzów: SG Flensburg-Handewitt wywalczył w Brześciu minimalną zaliczkę

W pierwszym pojedynku fazy TOP 16 Ligi Mistrzów 2016/2017, niemiecki SG Flensburg-Handewitt pokonał na wyjeździe białoruski Mieszkow Brześć 26:25 i jest bliżej ćwierćfinału rozgrywek.

Tomasz Rosiński
SG Flensburg-Handewitt Getty Images / SG Flensburg-Handewitt
Faworytem niedzielnego pojedynku był zespół z Flensburga, jednakże Brześć to trudny teren, na którym poległy między innymi Vardar Skopje i Rhein-Neckar Loewen.

Od samego początku do ataku rzucił się Mieszkow, który w 14. minucie potyczki wyszedł na prowadzenie 8:4. Niesamowicie skuteczny był obrotowy gospodarzy Rastko Stojković, a wspierali go rozgrywający Pawieł Atman i Dainis Kristopans.

Z czasem z letargu przebudzili się goście, zaś ciężar rzucania bramek wziął na swoje barki prawoskrzydłowy Lasse Svan Hansen. Swoje trzy grosze dodał Jim Gottfridsson i to po jego skutecznym zagraniu na tablicy świetlnej pojawił się remis 12:12. Na finiszu pierwszej połowy miejscowi szczypiorniści mieli problemy ze sforsowaniem defensywy rywala i nadziewali się na zabójcze kontrataki, przez co polegli w inauguracyjnej odsłonie 13:15.

Po zmianie stron wydawało się, że podopieczni Ljubomira Vranjesa mają wszystko pod kontrolą, a na dziesięć minut przed zakończeniem konfrontacji wygrywali 25:20.

Taki wynik nie podłamał gospodarzy, którzy zaczęli grać agresywniej w defensywie i to przyniosło im oczekiwany efekt, gdyż potrafili doprowadzić do remisu 25:25 po dobrym rzucie w wykonaniu Siergieja Szyłowicza. Jednakże ostatnie słowo należało do przyjezdnych, natomiast zwycięskiego gola na dziewięć sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdobył Holger Glandorf (25:26).