Śląsk - Stal. Wrocławianie nad przepaścią

Tylko cud uratuje Śląsk Wrocław. Pomimo znakomitej postawy, zawodnicy Daniela Grobelnego przegrali 25:26 z Kancelarią Andrysiak Stalą Gorzów i muszą wygrać pozostałe cztery mecze, by zachować matematyczne szanse na utrzymanie w I lidze.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / RADOSŁAW SIUBA

Zwiastunem dobrej postawy z gorzowianami był zaległy mecz 19. kolejki z SMS ZPRP Gdańsk, w którym Śląsk odniósł pierwsze zwycięstwo od pięciu miesięcy. Niewiele brakło, a we Wrocławiu poległby także lider tabeli, Stal.

Gospodarze rozgrywali znakomite zawody. Nie dość, że nie pozwalali rywalom zbudować przewagi, to w końcówce wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Gorzowianie mieli jednak w swoich szeregach Bartosza Starzyńskiego, który uratował faworytów w ostatnich minutach. W 59 minucie wyrównał stan rywalizacji (25:25), ale piłkę miał Śląsk.

Wrocławianie wywalczyli karnego. Do piłki podszedł Piotr Burzyński, pojedynek wygrał jednak Cezary Marciniak i Stal stanęła przed szansą na zwycięstwo. Zawodnicy Dariusza Molskiego zyskali rzut karny, do którego podszedł niezawodny Starzyński i zapewnił sukces swojemu zespołowi.

Porażka oznacza, że Śląsk musi wygrać wszystkie cztery mecze i liczyć na fatalną serię GKS-u Żukowo. Po 23. kolejce spadek wrocławian być może stanie się spadkiem, bowiem Daniel Grobelny i jego zawodnicy zagrają na terenie żukowian.