MKS Wieluń - Orlen Wisła II. Niewykorzystana szansa beniaminka

MKS Wieluń nie zdołał utrzymać prowadzenia w meczu z Orlen Wisłą II Płock i w meczu 23. kolejki grupy A I ligi zremisował 27:27 z rezerwami wicemistrzów Polski.

Marcin Górczyński
zawodnicy MKS-u Wieluń WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy MKS-u Wieluń

W spotkaniu ligowych sąsiadów nie brakowało walki. Żadna z drużyn na dystansie całego meczu nie zdołała wywalczyć więcej niż dwóch trafień przewagi. Po pierwszej części wydawało się, że szala przechyli się na stronę gospodarzy. Znakomicie spisywał się Paweł Dutkiewicz, przymierzający koronę króla strzelców.

Druga połowa była równie wyrównana, ale szczególnie końcówka rozgrzała kibiców w Wieluniu. Na trzy minuty przed syreną Radosław Majda dał 27. bramkę MKS-owi i beniaminek był bardzo blisko kolejnego sukcesu przed własną publicznością, który mógł przybliżyć zespół Tomasza Derbisa do piątej lokaty w lidze.

Wkrótce odpowiedzieli młodzi Nafciarze. Najpierw trafił Aleksander Kondracki, a do remisu doprowadził Aleksander Olkowski. MKS nie wykorzystał szansy na zadanie decydującego ciosu i zespoły podzieliły się punktami.

Remis nie zamknął przed wielunianami drogi do piątego miejsca. Zajmujący tę lokatę Sokół Browar Kościerzyna ma zaledwie dwa punkty więcej.