Puchar EHF: Helvetia pokonana. SC Magdeburg o krok od Final Four

SC Magdeburg występy w Bundeslidze łączy z rywalizacją w Pucharze EHF. Niemiecki klub odniósł pewne zwycięstwo nad Helvetią Anaitasuna i zrobił pierwszy krok w kierunku półfinału (34:27).

Małgorzata Boluk
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka
Ekipa z Magdeburga jedną nogą w Final Four. Niemiecki zespół bez większych problemów poradził sobie na wyjeździe z Helvetią Anaitasuna i znajduje się w doskonałej sytuacji przed rewanżem na swoim parkiecie.

Hiszpańska drużyna największe problemy miała z duetem Christian O'Sullivan - Matthias Musche. W 1/4 Pucharu EHF z dobrej strony pokazał się również były gracz Orlen Wisły Płock - Nemanja Zelenović, który cztery razy wpisał się na listę strzelców.

SC Magdeburg dominował od samego początku. Na trybunach zasiadło blisko trzy tysiące widzów. Zgromadzona na meczu publiczność miny miała nietęgie, ponieważ team gości rozpoczął od prowadzenia sześć do jednego.

Ku uciesze miejscowych kibiców, Helvetia zdobyła się na efektowny zryw i zdołała doprowadzić w 23. minucie do remisu po dziesięć. Występujący na co dzień w Bundeslidze zespół szybko ostudził zamiary przeciwników i zdążył jeszcze przed przerwą odskoczyć im na komfortowy dystans.

W 41. minucie przewaga gości wynosiła pięć bramek, a w końcówce wzrosła nawet do dziewięciu. Ostatecznie zatrzymała się na siedmiu, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem przed sobotnim, rewanżowym meczem w Magdeburgu.