Sośnica - Korona Handball. Kielczanki jeden mecz od awansu

Korona Handball Kielce wygrała w Gliwicach z miejscową Sośnicą 34:22 i drużynę Tomasza Popowicza od wygrania I ligi dzieli już tylko jedno spotkanie.
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Korona Handball Kielce była zdecydowanym faworytem meczu z beniaminkiem z Gliwic. Wiele razy zespół ten potrafił grać w tej roli i nie inaczej było tym razem. Od pierwszych minut znakomicie grała Magdalena Kędzior, która w 12. minucie miała już na swoim koncie cztery bramki z gry. Wówczas Korona Handball prowadziła już 8:3.

Nie oznacza to jednak, że Sośnica nie postawiła się faworytkom. Wręcz przeciwnie, gliwiczanki ambitnie odrabiały straty i w 19. minucie niebezpiecznie zbliżyły się do rywala, gdy Karolina Golec trafiła na 8:10. Do końca pierwszej połowy przewagę potrafiła jednak udokumentować Korona Handball i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 10:17.

Po zmianie stron, przez kwadrans gry drużyna gości grała już bez litości dla Sośnicy. Przewaga Korony Handball rosła bardzo szybko, a swój wkład w to miały Magdalena Skowrońska i Kristina Repelewska. Po bramce tej drugiej, w 46. minucie było już 14:29.

Sośnica w samej końcówce zdołała zmniejszyć tę bardzo wysoką stratę. Najwięcej do powiedzenia w ofensywie miała zdobywczyni siedmiu bramek, Aleksandra Abramowicz. Wystarczyło to do zmniejszenia straty, ale nie było już mowy o tym, by Sośnica zagroziła Koronie Handball w wygraniu tego spotkania. Mecz zakończył się rezultatem 22:34.

- Dziewczyny kontrolowały mecz od początku do końca. Mogły zagrać wszystkie zawodniczki i przybliżyliśmy się do awansu. Miejmy nadzieję, że za tydzień w Warszawie przypieczętujemy ten sukces i będziemy świętować zwycięstwo w lidze, a co za tym idzie awans do PGNiG Superligi - powiedział Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Sośnica Gliwice - Korona Handball Kielce 22:34 (10:17)

Sośnica: Zizulewska, Wróbel - Abramowicz 7, Golec 5, Krasoń 2, Walus 2, Kowalczyk 2, Bassek 2, Nawrocka 1, Krzymińska 1 oraz Nadryna-Planiskaja, Reichel, Kobusińska