MKS Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce: gospodynie bliżej ósmego miejsca

Piłkarki ręczne Piotrcovii po raz kolejny w tym sezonie okazały się lepsze od KPR Gminy Kobierzyce. Tym razem zespół Rafała Przybylskiego pokonał rywala bardzo wyraźnie 34:19 (21:10).
Michał Ostafijczuk
/ MKS Piotrcovia

To był mecz do jednej bramki. Piotrcovia od początku narzuciła rywalkom swoje warunki i z minuty na minutę powiększała przewagę. Znakomite spotkanie rozgrywała Karolina Sarnecka, która nie tylko skutecznie broniła bramki, ale długimi podaniami uruchamiała kontry. Kończyły je piotrkowskie skrzydłowe: Vladyslava Belmas i Aleksandra Dronzikowska. Wynik pierwszej połowy na 21:10 ustaliła najbardziej doświadczona piotrkowska zawodniczka Agata Wypych.

W drugiej części Piotrcovia nie forsowała już takiego tempa. Nadal miała wyraźną przewagę nad rywalem, ale swoje akcje rozgrywała spokojnie. Pozwoliła rywalowi rzucić dziewięć bramek, sama zaś dorzuciła trzynaście i w całym meczu wygrała 34:19.

- Udawało nam się dziś prawie wszystko. Zespół w fazie play-out gra naprawdę dobrze i z tego jestem zadowolony. Przed nami jeszcze dwa spotkania - w Nowym Sączu i z UKS PCM Kościerzyna. Szczególnie ten ostatni mecz będziemy chcieli wygrać. Kościerzyna nam bowiem w poprzednich spotkaniach nie leżała. Myślimy już o kolejnym sezonie. Nie podpisałem jeszcze umowy, ale myślę, że to kwestia kilku najbliższych dni - powiedział po spotkaniu Rafał Przybylski, szkoleniowiec Piotrcovii.

MKS Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 34:19 (21:10)

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska, Matyja, Osuch, Klonowska 1, Kopertowska 2, Marszałek 5, Wypych 2/1, Szafnicka 4, Ivanović 5, Jałoszewska 2, Belmas 7, Despodovska 2/1, Dronzikowska 4.
Trener: Rafał Przybylski