Bauhaus Liga ASOBAL: FC Barcelona stawia stempel na mistrzostwie

FC Barcelona jest na dobrej drodze do kompletu zwycięstw w lidze hiszpańskiej. W 27. kolejce mistrzowie kraju pokonali Fertiberia Puerto Sagunto 32:24. Dobry mecz rozegrał Kamil Syprzak.

Marcin Górczyński
PAP/EPA / Marta Perez

Blaugrana mistrzostwo zapewniła sobie już kilka tygodni temu. Teraz ma przed sobą następny cel - zakończyć kolejny sezon z kompletem zwycięstw. Z Fertiberia Puerto Sagunto ich sukces nie był zagrożony nawet przez moment.

Trener Xavier Pascual eksperymentował z ustawieniem i dał pograć w ataku m.in. weteranom, Filipowi Jisze i Jesperowi Noddesbo, dużo czasu na parkiecie spędził Joan Saubich. Barcelona dominowała od 15 minuty, kiedy to po raz pierwszy objęła prowadzenie. Piłka znajdowała drogę do siatki po rzutach Diki Mema, młody Francuz świetnie współpracował też z Noddesbo i Jichą.

W pierwszej połowie gospodarze (12. zespół tabeli) dzielnie walczyli, ale po przerwie wyraźnie osłabli. Wówczas po parkiecie biegał już Kamil Syprzak. Reprezentantowi Polski zupełnie nie wyszły ostatnie mecze w kadrze, za to z Fertiberią zagrał niezłe zawody. Trafił trzy razy (na pięć prób) i przyzwoicie spisywał się w obronie.

Rywalom Dumy Katalonii przytrafiły się poważne przestoje w drugiej połowie, spowodowane po części interwencjami Gonzalo Pereza de Vargasa. Przez 15 minut Fertiberia rzuciła tylko trzy bramki. Za pomyłki bezlitośnie karał Antonio Garcia, który w kolejnym ligowym meczu godnie zastąpił kontuzjowanego Lasse Anderssona.