Vive Tauron - MMTS. Ambicja nie wystarczyła. Kielczanie zagrają o złoto

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali MMTS Kwidzyn w drugim półfinałowym spotkaniu 31:26, dzięki czemu zagrają o złoto mistrzostw Polski.

Aneta Szypnicka-Staniec
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA

Odskoczenie Vive na kilka bramek, szybka pogoń MMTS-u, chwila wyrównanej gry, znów przewaga kielczan i znów zmniejszenie przez kwidzynian strat - to schemat, który powtarzał się niemal przez cały półfinałowy pojedynek w Hali Legionów.

Po pierwszym meczu mistrzowie Polski bronili pięciu bramek zaliczki. Obronili. I dodali do tego kolejne pięć trafień, chociaż pokonanie podopiecznych Patryka Rombla nie przyszło im łatwo.

Starcie lepiej zaczęli gracze z województwa świętokrzyskiego. Przede wszystkim kielczanie nie popełnili błędu z pierwszego spotkania i tym razem nie pozwolili rywalom, by ci już na początku pojedynku się rozkręcili. Zamiast tego gospodarze błyskawicznie wyszli na prowadzenie 4:1. To nie zniechęciło jednak kwidzynian, a raczej znakomitego Pawła Gendy, który skutecznie kąsał defensywę Vive Tauronu. Dzięki jego trafieniom goście bardzo szybko doprowadzili do remisu.

W szeregach MMTS-u przede wszystkim dobrze między słupkami spisywał się Krzysztof Szczecina. Jego parady umożliwiły kwidzynianom wyprowadzanie kontrataków, ale niestety dla nich w większości były one nieskuteczne. Podopieczni Patryka Rombla w pewnym momencie zaczęli specjalizować się w obijaniu poprzeczek i Sławomira Szmala, co sprawiło, że kielczanie znów odskoczyli.

Tym razem to jednak nie Genda, a Tomasz Klinger pociągnął grę swojego zespołu i goście znów zniwelowali prowadzenie żółto-biało-niebieskich. Od tego momentu obie drużyny poszły na wymianę ciosów, ale w końcówce pierwszej połowy więcej zimnej krwi zachowali gracze kieleckiej siódemki. Doskonałe kontrataki w wykonaniu Mateusza Jachlewskiego sprawiły, że jego ekipa na przerwę zeszła prowadząc 14:11.

Na początku drugiej połowy kielczanie pewnie kontrolowali przebieg meczu. Znów powtórzył się jednak schemat z pierwszej części spotkania - goście ani na moment nie zwątpili, że są w stanie wywieźć z Hali Legionów korzystny wynik. Doskonała współpraca w ataku i doświadczenie Marka Szpery sprawiły, że na nieco ponad siedem minut przed końcem spotkania goście wyszli na prowadzenie 26:25.

Na parkiecie zrobiło się naprawdę gorąco - najpierw boisko na dwie minuty opuścił Mateusz Kus, a chwilę później w podwójnym osłabieniu musieli radzić sobie szczypiorniści z Pomorza - sędziowie na ławkę kar wysłali bowiem Marka Szperę i Kamila Krigera. Ostatecznie, w końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i to oni zwyciężyli 31:25