Jakub Kłoda zostaje w SPR Stali Mielec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: Jakub Kłoda
Materiały prasowe / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: Jakub Kłoda
zdjęcie autora artykułu

Jakub Kłoda jednak nie odejdzie z SPR Stali Mielec. 26-letni rozgrywający, w ekipie z Podkarpacia grający na środku obrony, podpisał nowy roczny kontrakt z klubem.

Niewiele ponad miesiąc temu pisaliśmy, że Kłoda najprawdopodobniej opuści Stal. Sprawa nie była jednak taka jasna. Klub nie wykluczał, że zaproponuje defensorowi kontrakt, ale było to uzależnione od przebiegu rozmów z potencjalnymi nowymi zawodnikami.

W sobotę na stronie internetowej Stali pojawiła się informacja, że Kłoda przedłużył umowę z klubem do końca sezonu 2017/18.

26-latek trafił do Mielca w 2015 roku. Od tego czasu wystąpił w 59 meczach zespołu w PGNiG Superlidze. Rzucił w nich 51 bramek.

Kłoda przeniósł się do Stali z pierwszoligowego ŚKPR-u Świdnica, do którego był wypożyczony z Gwardii Opole. W barwach tego klubu zadebiutował w 2013 roku w Superlidze.

ZOBACZ WIDEO Magia! Siedem najlepszych akcji finałów Ligi ACB!

Rozgrywający to wychowanek Padwy Zamość. W przeszłości grał w juniorskich drużynach Vive oraz w Stalprodukt BKS-ie Bochnia.

Stal nie była dotychczas zbyt aktywna na rynku transferowym. Drużynę opuścili Ołeksandr Kyrylenko, Siergiej DiemientjewMarcin Miedziński i Michał Krygowski. Kontrakt wygasł też Dariuszowi Kubisztalowi. Klub, choć otrzymał licencję na grę w PGNiG Superlidze, to wciąż prowadzi rozmowy z miastem w sprawie dofinansowania.

Źródło artykułu: