Cztery zespoły z PGNiG Superligi zagrają w VI Memoriale Leona Walleranda

W dniach 18-19 sierpnia, w hali AWFiS w Gdańsku rozegrany zostanie VI Memoriał Leona Walleranda. Wystąpią w nim cztery drużyny przygotowujące się do kolejnego sezonu PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk

W VI Memoriale Leona Walleranda zagrają tradycyjnie gospodarze, Wybrzeże Gdańsk, a także trzy inne zespoły. występujące w PGNiG Superlidze - Sandra Spa Pogoń Szczecin, z którą gdańszczanie zagrają w drugim półfinale, a także Meble Wójcik Elbląg i Spójnia Gdynia, tworzące pierwszą parę półfinałową.

Po piątkowych półfinałach, w sobotę rozegrane zostaną mecze o trzecie oraz o pierwsze miejsce. W zbliżającym się sezonie PGNiG Superligi, Spójnia i Meble Wójcik będą grały w Grupie Granatowej, a Wybrzeże i Sandra Spa Pogoń w Grupie Pomarańczowej.

Pierwsza edycja Memoriału Leona Walleranda odbyła się w 2012 roku. Leon Wallerand urodził się w 18 lipca 1921 roku w Nowym Klinczu a zmarł 27 września 2011 roku w Gdańsku. Podczas II wojny światowej był w II Korpusie Polskim generała Władysława Andersa i walczył m.in. w Monte Cassino. Wychował ponad 40 reprezentantów Polski w piłce ręcznej i przeszkolił ponad 1500 zawodników. W 1951 roku został pierwszym szkoleniowcem GKS-u Wybrzeże Gdańsk, a w 1958 roku powołał sekcję w Spójni Gdańsk. Jednym z jego wychowanków był Bogdan Wenta, którego namówił do uprawiania piłki ręcznej.

Terminarz VI Memoriału Leona Walleranda:

18.08.2017 r. (piątek)
17:00 - Meble Wójcik Elbląg - Spójnia Gdynia
19:00 - Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin

19.08.2017 r. (sobota)
11:00 - przegrani meczów piątkowych
13:00 - wygrani meczów piątkowych

ZOBACZ WIDEO: Robert Korzeniowski przeżył prawdziwą tragedię. "Chodziłem przybity i płakałem"
Kto wygra VI Memoriał Leona Walleranda?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×