Sparingowo: zwycięstwo SPR Stali Mielec na koniec maratonu

Mecz z KSZO Ostrowiec Św. zakończył sparingowy maraton szczypiornistów Stali Mielec. Drużyna z Superligi wygrała 34:32 i czeka już tylko na rozpoczęcie nowego sezonu.

Marcin Górczyński
Stal Mielec przygotowuje się do nowego sezonu Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC / Stal Mielec przygotowuje się do nowego sezonu

Sześć meczów w osiem dni. Na tydzień przed startem rozgrywek mielczanie dostali ostro w kość, ale pomimo zmęczenia, okres przygotowawczy zakończyli zwycięstwem.

Maraton odbił się na formie fizycznej zawodników SPR Stali. Czeczeńcy pierwszą połowę niespodziewanie przegrali 13:15. Do roboty zabrali się dopiero po przerwie. Znów w roli lidera wystąpił Wiktor Kawka, kilka ważnych interwencji zanotowali Tomasz Wiśniewski oraz Krzysztof Lipka i mielczanie zdołali odwrócić losy meczu z pierwszoligowcem. Dla Stali było to czwarte zwycięstwo w ostatnich spotkaniach. Przegrali tylko z Azotami Puławy i Sydney University, uczestnikami Klubowych Mistrzostw Świata.

Do czasu rozpoczęcia rozgrywek Superligi (1. września) mielczanie nie będą już rozgrywać sparingów. Na inaugurację Stal zmierzy się w Puławach z Azotami.