Bundesliga: kolejny dobry mecz Piotra Chrapkowskiego, sensacyjna porażka Flensburga

Piotr Chrapkowski bez kompleksów poczyna sobie w Bundeslidze. Jego Magdeburg wprawdzie męczył się z beniaminkiem z Ludwigshafen (30:26), ale Polak po raz kolejny zagrał dobre zawody. W Hanowerze sensacyjnie przegrał Flensburg.

Marcin Górczyński
Piotr Chrapkowski w akcji PAP / Adam Warżawa / Piotr Chrapkowski w akcji

Reprezentant Biało-Czerwonych - identycznie jak na inaugurację z Huettenberg - zajął miejsce w środku defensywy. Był pewny w swoich interwencjach i gracze TSG Lu-Friesenheim rzadko decydowali się na akcję jego strefą. Jeżeli chodzi o poczynania obronne, Polak zakończył mecz z dwoma blokami i żółtą kartką. Chrapkowski kilka razy zapędził się do ataku i po szybkich wznowieniach rzucił dwie bramki. Nie próbował jednak za wszelką cenę przedzierać się przez obronę, szukał partnerów i zakończył mecz z jedną asystą, choć przy lepszej skuteczności kolegów mógł mieć ich więcej.

Magdeburg nieco rozczarował. Beniaminek postraszył Gladiatorów i dopiero skuteczne interwencje zmiennika Dario Quenstedt uspokoiły sytuację. W końcówce drużyna Chrapkowskiego roztrwoniła prawie całą przewagę, głównie po swoich błędach w ataku. Trzeba oddać TSG Lu-Friesenheim, że miało w bramce kapitalnie dysponowanego fachowca. Kevin Klier kilka rzutów odbił w nieprawdopodobny sposób i dał kolegom nadzieje na dobry wynik.

W 54. minucie beniaminek zmniejszył straty do tylko jednego trafienia (26:25). Kibice w Magdeburgu zaczęli się niecierpliwić - Gladiatorzy za wcześnie zaczęli myśleć o zwycięstwie. Wprawdzie nadal w sobie tylko znany sposób marnowali sytuacje, ale jeszcze więcej pomyłek przydarzało się rywalom. Wymuszał je m.in. Chrapkowski, bardzo dobrze ustawiający się w środku obrony.

SC DHfK Lipsk przeżywał katusze z TV 05/07 Huettenberg. Zespół Szymona Sićki utrzymywał kontakt z faworytami do syreny. Na minutę przed końcem drugi z beniaminków doprowadził do wyniku 26:25, a po zmarnowanej sytuacji Franza Sempera miał szansę na remis. Podopieczni Michaela Bieglera nie pozwolili już na rozegranie akcji i po bardzo emocjonującym meczu wygrali 26:25.

Sićko dostał od trenera kilka minut, jego statystyki prezentują się jednak mizernie - zaledwie jeden, w dodatku niecelny rzut. Także bez bramek Andrzej Rojewski z Lipska. Były kadrowicz zakończył mecz z dwoma asystami.

Sezon nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a Flensburg zanotował pierwszą wpadkę. TSV Hannover-Burgdorf, pod wodzą duetu Iker Romero - Antonio Carlos Ortega, wykorzystał słabą skuteczność Wikingów i do przerwy prowadził 20:13. Kapitalnie spisywał się Kai Haefner, nie do zatrzymania w indywidualnych akcjach. Flensburg próbowali ratować Holger Glandorf i Rasmus Lauge Schmidt, bardzo skuteczny był też Hampus Wanne, ale Hannoveru nie zdołali zatrzymać. Trener Maik Machulla poniósł pierwszą porażkę w swojej trenerskiej przygodzie z Flensburgiem.

Pierwsze punkty w sezonie na koncie TBV Lemgo. Piotr Wyszomirski zaliczył świetne wejście w 45 minucie, odbił trzy piłki, w tym jedną po rzucie karnym, a jego zespół pokonał HC Erlangen 28:24.

DKB Handball Bundesliga, 2. kolejka:

HSG Wetzlar - TSV GWD Minden 24:24 (12:11)
Najwięcej bramek: dla Wetzlar - Stefan Cavor 7, Jannik Kohlbacher, Kasper Kvist 4; dla Minden - Christoffer Rambo 7, Dalibor Doder 5, Aleksandar Svitlica 4

SC Magdeburg - TSG Lu-Friesenheim 30:26 (14:13)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Lukas Mertens 6, Mads Christiansen, Daniel Pettersson, Michael Damgaard - po 5, (...), Piotr Chrapkowski 2; dla Friesenheim - Patrick Weber 6, Denni Djozić 4

MT Melsungen - VfL Gummersbach 25:23 (13:11)
Najwięcej bramek: dla Melsungen - Julius Kuehn 6, Felix Danner 4; dla Gummersbach - Marko Matić 6, Moritz Preuss 4

TSV Hannover-Burgdorf - SG Flensburg-Handewitt 32:29 (20:13)
Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Kai Haefner 7, Casper Mortensen, Mait Patrail - po 6; dla Flensburga - Holger Glandorf, Rasmus Lauge Schmidt - po 7, Hampus Wanne 6

HC Erlangen - TBV Lemgo 24:28 (8:10)
Najwięcej bramek: dla Erlangen - Nicolai Theillinger 7, Johannes Sellin, Nico Budel - po 4; dla Lemgo - Patrick Zieker 7, Donat Bartok, Tim Suton - po 4, (...), Piotr Wyszomirski

SC DHfK Lipsk - TV 05/07 Huettenberg 26:25 (14:10) Najwięcej bramek: dla Lipska - Yves Kunkel 7, Phillipp Weber 5, (...), Andrzej Rojewski; dla Huttenberg - Ragnar Johannsson 6, Daniel Wernig, Dominik Mappes - po 4, (...), Szymon Sićko