Poważne problemy w Meblach Wójcik Elbląg. Jacek Będzikowski: Zabrakło nam paliwa

Los nie oszczędza Mebli Wójcik Elbląg. Po raz drugi z rzędu przegrali po walce, tym razem z Azotami Puławy 19:30. - Daliśmy z siebie wszystko - mówi opiekun Meblarzy Jacek Będzikowski.

Daniel Kordulski
Jacek Będzikowski w roli trenera Materiały prasowe / PGNIG SUPERLIGA / Jacek Będzikowski w roli trenera

- To było praktycznie maksimum tego na co nas obecnie stać. Przy tak słabym i okrojonym składzie - przyznał na wstępie.

W ciągu drugich trzydziestu minut elblążanie rzucili tylko 7 bramek. - Od piętnastej minuty drugiej połowy widać było, że zabrakło nam sił. Brak precyzji w czystych przestrzelonych sytuacjach wynikał wtedy ze zmęczenia. Trudno mieć o to jakieś pretensje do moich zawodników - stwierdził.

- Zaprezentowali się w miarę dobrze. Wynik jest może o te dwie, trzy bramki za wysoki, ale z pustego i Salomon nie naleje - dodał.

- Zawodnicy z Puław nie mieli w końcówce meczu problemów ze zdobywaniem bramek, nasze zmęczenie było zbyt duże. Kilka za szybkich akcji, które napędziły Azoty do kontr. W pewnym momencie straciliśmy przez to dwa gole, rzucone do pustej bramki - żałował jeszcze.

By nie było jednak tak pesymistycznie, trener Będzikowski znalazł kilka pozytywów w grze swojego zespołu przeciwko Azotom. - Praktycznie całą drużynę mógłbym wyróżnić za wolę walki. Było widać, że do pewnego momentu graliśmy zespołowo i znajdowaliśmy sytuacje do rzutów. Zbyt szybkie i nerwowe nagrania do obrotowego sprawiły, że rywale odskoczyli nam na kilka bramek i trudno było myśleć o jakiejś walce i odrobieniu strat. Zabrakło nam trochę paliwa.

Podobnie jak w zeszłym sezonie, tak i w tym, praktycznie od początku Meble Wójcik muszą walczyć z rywalami niemal bez zmian. Już w okresie przygotowawczym ze składu wypadł nowy nabytek - Marcin Miedziński. Obecnie brakuje także między innymi Kamila Netza Marcina Szopy czy Sebastiana Rama.

Były asystent Michaela Bieglera w kadrze Polski z niecierpliwością oczekuje ich powrotu, ale konkretnych terminów jeszcze nie zna. - Sam bym chciał to wiedzieć, ale to kwestia dwóch czy trzech tygodni, by kilku powróciło do składu - powiedział.

Czy po powrocie kontuzjowanych graczy Meble Wójcik zaczną marsz w górę tabeli grupy granatowej PGNiG Superligi?