Bundesliga: bardzo skuteczny Piotr Chrapkowski, pierwsza porażka sensacyjnego lidera

Piotr Chrapkowski był jednym z najlepszych strzelców Magdeburga w wygranym 34:25 meczu z GWD Minden. Fantastyczną serię zwycięstw Hannoveru przerwał SC DHfK Lipsk.

Marcin Górczyński
Piotr Chrapkowski w akcji PAP / Adam Warżawa / Piotr Chrapkowski w akcji

Tak jak w poprzednich kolejkach Chrapkowski występował na środku obrony Magdeburga. Nie stronił jednak od akcji w ofensywie, oddał cztery rzuty i za każdym razem piłka lądowała w siatce. Polak potrzebował raptem dwóch minut, by trzykrotnie trafić w szybkim ataku. Gladiatorzy dominowali przez cały mecz. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro między słupkami stali doskonale dysponowani Jannick Green i Dario Quenstedt.

Szczypiornistów Hannoveru z pięknego snu wyrwali rywale z Lipska. SC DHfK okazało się pierwszym pogromcą sensacyjnego lidera tabeli. W ostatnich dziesięciu minutach reprezentant Niemiec Philipp Weber przechylił szalę zwycięstwa na stronę Lipska. Andrzej Rojewski zakończył mecz z dwoma golami.

Nadal bez punktów TuS N-Luebbecke. Tym razem nikt nawet nie liczył na beniaminka. Co prawda, mistrzowie Niemiec z Mannheim przed przerwą męczyli się z drużyną Łukasza Gieraka i Piotra Grabarczyka, ale w drugiej połowie nie dali szans TuS. Kapitalny mecz rozegrał Andreas Palicka, broniący ze skutecznością 52 proc.! Do składu RNL wrócił Gudjon Valur Sigurdsson, którego brakowało w meczowej kadrze od początku Bundesligi.

Gierak nie zachwycił i tylko raz pokonał golkipera. Dwa wykluczenia otrzymał natomiast Grabarczyk, poza tym zdołał zablokować jeden rzut.

DKB Handball Bundesliga (6. kolejka):

SC DHfK Lipsk - TSV Hannover-Burgdorf 25:23 (11:11)
Najwięcej bramek: dla Lipska - Philipp Weber 8, Yves Kunkel 3, Andrzej Rojewski 2; dla Hannoveru - Casper Mortensen 9, Morten Olsen, Kai Haefner - po 4

Frisch Auf! Goeppingen - TVB 1898 Stuttgart 21:23 (10:13)
Najwięcej bramek: dla FAG - Zarko Sesum 6, Marcel Schiller 4, Kresimir Kozina, Allan Damgaard - po 3; dla TVB - Stefan Salger, Michael Kraus - po 5, Dominik Weiss 4

Rhein-Neckar Loewen - TuS N-Luebbecke 36:27 (19:17)
Najwięcej bramek: dla RNL - Andy Schmid 9, Hendrik Pekeler 7, Alexander Petterson 5; dla Luebbecke - Marko Bagarić 7, Pontus Zetterman 6, Ante Kaleb 5, (...), Łukasz Gierak 1, Piotr Grabarczyk

SC Magdeburg - TSV GWD Minden 34:25 (19:11) Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Lukas Mertens 7, Michael Damgaard, Nemanja Zelenović - po 5, Robert Weber, Piotr Chrapkowski - po 4; dla Minden - Aleksandar Svitlica 8, Christoffer Rambo 5,