Liga Mistrzów: pierwsze zwycięstwo THW Kiel

Drużyna THW Kiel pokonała w 3. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Aalborg Handbold 27:26. Losy rywalizacji ważyły się do ostatnich sekund.

Wiktor Gumiński
piłkarze ręczni THW Kiel Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze ręczni THW Kiel

Szczypiorniści z Kilonii przystąpili do konfrontacji po dwóch porażkach. W miniony weekend zostali boleśni zbici w Kielcach przez PGE Vive, przegrywając aż 21:32. W pierwszej serii spotkań polegli natomiast w starciu z Paris Saint-Germain (22:25).

Gracze z Aalborga zaczęli z kolei występ na niemieckiej ziemi z bilansem zwycięstwa i porażki. Okazali się lepsi od Celje Pivovarny Lasko (32:30), a słabi od SG Flensburga-Handewitt (27:30).

Już przebieg pierwszej połowy pokazał, że niemiecko-duńska konfrontacja będzie obfitować w duże emocje. Dość wspomnieć, że w pierwszych 30 minutach żadna z ekip nie prowadziła różnicą więcej niż jednej bramki, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie w minimalnie lepszych humorach byli na półmetku szczypiorniści THW.

Tuż po przerwie uzyskali oni pierwszą dwubramkową zaliczkę (14:12), po trafieniu Patricka Wiencka. To jednak w żadnym stopniu nie wybiło z rytmu gości, którzy konsekwentnie grali swoje i nie pozwalali rywalom odjechać na większy dystans. A dzięki bramce Tobiasa Ellebaeka przejęli w 50. minucie inicjatywę, wygrywając 20:19.

W decydujących momentach sprawy w swoje ręce wzięli jednak Niclas Ekberg i Miha Zarabec. Zanotowali po dwa gole, które przechyliły szalę triumfu na korzyść THW. Mimo to był on niepewny do końcowych sekund, ale w ostatniej akcji pomylił się Ellebaek. Tym samym gospodarze po raz pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów poznali smak zwycięstwa.

Liga Mistrzów, grupa B:

THW Kiel - Aalborg Handbold 27:26 (13:12) Najwięcej goli: dla THW - Miha Zarabec 5, Christian Dissinger, Marko Vujin - po 4; dla Aalborga - Patrick Larsen 7, Buster Juul-Lassen 5