Liga Mistrzów. Historyczne zwycięstwo i niekorzystne wyniki Orlen Wisły w starciach z Dumą Katalonii

Orlen Wisła w swojej historii w meczach Ligi Mistrzów mierzyła się z FC Barceloną Lassa cztery razy. Płocczanom po zwycięstwo udało się sięgnąć tylko raz.

Aneta Szypnicka-Staniec
Victor Tomas Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Victor Tomas
Chyba nie ma w Płocku kibica, który nie pamięta zwycięstwa Nafciarzy w meczu z Dumą Katalonii. Tamto spotkanie to był wyjątek i jedyny triumf w starciach na linii Wisła - FC Barcelona. To jednak doskonałe potwierdzenie, że wicemistrzowie Polski są w stanie pokonać u siebie największe tuzy światowej piłki ręcznej.

Wygrana była o tyle ważna, że do końca sezonu już żadnej ekipie nie udało się pokonać zespołu Xaviera Pascuala, a Hiszpanie ostatecznie triumfowali w całych rozgrywkach. Pięć bramek rzucił wtedy Kamil Syprzak, który teraz występuje w szeregach Katalończyków.

W pozostałych trzech spotkaniach, jakie oba zespoły ze sobą rozegrały, szczypiorniści z Barcelony cieszyli się z pewnych triumfów. Co prawda w poprzednim sezonie w pojedynku rozegranym w Orlen Arenie płocczanie prowadzili do przerwy 12:11, ale w drugiej połowie to już goście byli zdecydowanie górą.

Historia starć Orlen Wisły Płock z  FC Barceloną:

05.10.2014, Liga Mistrzów, faza grupowa
FC Barcelona - Orlen Wisła Płock 30:25 (13:12)
06.12.2014, Liga Mistrzów, faza grupowa
Orlen Wisła Płock - FC Barcelona 34:31 (17:15)
25.09.2016, Liga Mistrzów, faza grupowa
Orlen Wisła Płock - FC Barcelona Lassa 23:28 (12:11)
11.03.2017, Liga Mistrzów, faza grupowa
FC Barcelona Lassa - Orlen Wisła Płock 36:28 (17:15)

Bilans: Orlen Wisła Płock - FC Barcelona Lassa: 1-0-3

[b]ZOBACZ WIDEO Sampdoria rozbita. Debiut Dawida Kownackiego w koszmarnym meczu. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]