Bundesliga: kolejna porażka Kiel, tym razem z RNL. Punkty zespołów Wyszomirskiego i Sićki

Zespół Szymona Sićki zremisował u siebie z Frisch Auf! Goppingern 28:28, a młody zawodnik zaliczył jedno trafienie. Zwycięstwo natomiast zapisali na swoim koncie Wyszomirski i spółka z TBV Lemgo. W meczu na szczycie Rhein-Neckar pokonało THW Kiel.

Aneta Szypnicka-Staniec
piłkarze ręczni THW Kiel Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze ręczni THW Kiel

"Lwy" to grupowy rywal w rozgrywkach Ligi Mistrzów Orlen Wisły Płock, a THW Kiel to z kolei przeciwnik mistrzów Polski z PGE VIVE Kielce. Mimo kłopotów, z jakimi mierzą się ostatnio "Zebry", tj. brakiem formy i sporą liczbą porażek, spotkanie z Rhein-Neckar Loewen zapowiadało się naprawdę ciekawie.

Trochę lepiej pojedynek rozpoczęli goście, ich prowadzenie trwało jednak tylko przez dziesięć minut. Później to już gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Dobrze w szeregach kilończyków spisywał się Niclas Ekberg, ważne trafienia zdobywał Nikola Bilyk, a Niklas Landin miał skuteczność na poziomie 38. proc. To było jednak wciąż za mało, by pokonać Lwy. W szeregach gospodarzy rozszalał się Andy Schmid (9 bramek) i niemal niezawodny był Hendrik Pekeler (8 trafień).

W drugiej połowie przewaga gospodarzy urosła nawet do sześciu trafień, ale ich rywale grali ambitnie i co rusz zmniejszali to prowadzenie do trzech oczek. W 56. minucie Rhein-Neckar prowadziło już 30:24, ale w końcówce zdecydowanie lepiej spisywali się szczypiorniści THW. Rzucili cztery ostatnie bramki w meczu, ale zabrakło im czasu, by doprowadzić chociażby do remisu.

Z podziału punktów mogli się za to cieszyć szczypiorniści TV 05/07 Huettenberg, bo na czternaście sekund przed końcem przegrywali jednym trafieniem z Frisch Auf! Goeppingen. Na siedem sekund przed syreną udało im się jednak trafić do bramki gości, co dało im trzeci punkt w tegorocznych rozgrywkach. Szymon Sićko rzucił jedną bramkę.

Zwycięstwo mogli świętować także gracze TBV Lemgo. Drużyna Piotra Wyszomirskiego pokonała na własnym parkiecie TVB 1898 Stuttgart 42:21. Polak przebywał na boisku nieco ponad pięć minut, nie obronił w tym czasie ani jednej piłki. Jego kolega Peter Johannesson zakończył spotkanie ze skutecznością niemal 44. procent obron.

DKB Handball Bundesliga, 7. kolejka:

TV 05/07 Huettenberg - Frisch Auf! Goeppingen 28:28 (11:16)
Najwięcej bramek: dla TV 05/07 - Mario Fernandes 5, Daniel Wernig, Ragnar Johannsson , Vladan Lipovina - po 4, [...], Szymon Sićko 1; dla Frisch Auf! - Tomas Urban 6, Marcel Schiller 5, Tim Kneule, Zarko Sesum, Adrian Pfahl - po 4,

TSV GWD Minden - MT Melsungen 26:30 (14:16)
Najwięcej bramek: dla Minden - Marian Michalczik 6, Magnus Gullerud, Luka Zvizej, Andreas Cederholm - po 4; dla Melsungen - Michael Allendorf 8, Juluis Kuhn 7, Tobias Reichmann 6, Dener Jaanimaa 4

TBV Lemgo - TVB 1898 Stuttgart 24:21 (14:8)
Najwięcej bramek: dla Lemgo -Isaias Guardiola Villaplana 8, Christoph Theuerkauf 6, Tim Hornke 5; dla Stuttgartu - Bobby Schagen, Stefan Salger - po 4, Michaesl Schweikardt, Dominik Weiss - po 3

TSG Lu-Friesenheim - VfL Gummersbach 28:24 (28:24)
Najwięcej bramek: dla TSG - Patrick Wber 9, Denni Djozic 6, Alexander Feld 3 ; dla Vfl - Florian von Gruchalla 7, Moritz Preuss 6, Marvin Sommer 3

Rhein-Neckar Loewen - THW Kiel 30:28 (13:11) Najwięcej bramek: dla RNL - Andy Schmid 9, Hendrik Pekeler 8, Gudjon Valur Sigurdsson 6, Alexander Petersson 3; dla THW - Niclas Ekberg 8, Nikola Bilyk 6, Rene Toft Hansen 3