Liga Mistrzów: imponujący triumf Rhein-Neckar Loewen w Kristianstad

Mistrzowie Niemiec nie mieli litości dla IFK Kristianstad w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Zwyciężyli na wyjeździe aż 35:22.

Wiktor Gumiński
Anders Palicka Getty Images / Sascha Klahn / Na zdjęciu: Anders Palicka
Tym samym popularne Lwy pozostają niepokonane w tegorocznej edycji najbardziej elitarnych europejskich rozgrywek. Z udowodnieniem swojej wyższości w Szwecji, drużyna Rhein-Neckar nie miała problemów od samego początku. Już po 20 minutach rywalizacji wygrywała 14:8.

Szwedzkiej ekipie regularnie dawał się we znaki lewoskrzydłowy Jerry Tollbring, który tego lata trafił do Niemiec właśnie z IFK. Całe spotkanie zakończył on z dorobkiem siedmiu trafień, będąc najlepszym strzelcem na boisku, wespół ze swoim klubowym kolegą - Andym Schmidem.

W dużej mierze to tak dobra postawa tej dwójki sprawiła, że emocje skończyły się w Kristianstad praktycznie już na półmetku. Gospodarze zostali kompletnie zdominowani również po przerwie i ostatecznie ulegli różnicą aż trzynastu goli.

Liga Mistrzów, grupa A:

IFK Kristianstad - Rhein-Neckar Loewen 22:35 (12:18) Najwięcej bramek: dla Kristianstad - Olafur Gudmundsson 6, Arnar Arnarsson, Viktor Hallen - po 4; dla RNL - Andy Schmid, Jerry Tollbring - po 7