Bundesliga: Lipsk na remis z Luebbecke, świetny pojedynek Rojewskiego z Gierakiem. Triumf Magdeburga, gol Chrapkowskiego

W 8. kolejce DKB Handball Bundesligi zespół SC DHfK Lipsk zremisował z TuS N-Luebbecke 26:26, a bohaterami tego meczu byli Polacy - Andrzej Rojewski i Łukasz Gierak, którzy rzucili po siedem bramek.

Tomasz Rosiński
Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke
Piłkarze ręczni N-Luebbecke przystępowali do niedzielnej rywalizacji z SC DHfK z zerowym dorobkiem punktowym. Jednak po pierwszej odsłonie potyczki wydawało się, że są na dobrej drodze do zdobycia kompletu oczek, gdyż prowadzili 16:10.

Po zmianie stron wyższy bieg włączyli gospodarze, którzy zabrali się za odrabianie strat, ale dopięli swego dopiero w końcówce konfrontacji. Jeszcze w 56. minucie goście wygrywali 26:22, lecz finisz należał do drużyny z Lipska, która trzy minuty później doprowadziła do wyrównania (26:26).

Dobre zawody rozegrali polscy rozgrywający Andrzej Rojewski i Łukasz Gierak. Obydwaj zanotowali po 7 trafień, a ich skuteczność rzutowa wyniosła 64 procent. Natomiast specjalizujący się w grze w defensywie Piotr Grabarczyk zakończył zawody bez gola.

Zwycięską serię kontynuują szczypiorniści Fuechse Berlin, którzy tym razem rozbili TBV Lemgo (36:23) z Piotrem Wyszomirskim w składzie. Polak bronił tylko przez 12 minut oraz 36 sekund i w tym czasie nie zaliczył żadnej udanej interwencji. Świetnie zaprezentował się Petar Nenadić (były zawodnik Orlen Wisły Płock), który rzucił 10 bramek.

Po raz drugi w obecnych rozgrywkach o mistrzostwo Niemiec triumfowała ekipa VfL Gummersbach, która rozprawiła się z TVB 1898 Stuttgart (26:22). Liderem przyjezdnych w ofensywie był Florian von Gruchalla (8 bramek).

Po dość ciekawym spotkaniu zespół SC Magdeburg uporał się z HSG Wetzlar, wygrywając 31:29. Jednego gola (na dwie próby) dla gospodarzy zdobył Piotr Chrapkowski, który ponadto zanotował dwie asysty.

DKB Handball Bundesliga, 8. kolejka:

SC DHfK Lipsk - TuS N-Luebbecke 26:26 (10:16)
Najwięcej bramek: dla SC DHfK Lipsk - Andrzej Rojewski 7, Philipp Weber 5, Niclas Pieczkowski 3; dla TuS N-Luebbecke - Łukasz Gierak 7, Marko Bagarić 6, Pontus Zetterman 5, [...], Piotr Grabarczyk 0.

Fuechse Berlin - TBV Lemgo 36:23 (17:8)
Najwięcej bramek: dla Fuechse Berlin - Petar Nenadić 10, Steffen Faeth 5, Bjarki Mar Elisson 4; dla TBV Lemgo - Donat Bartok 5, Tim Hornke, Christoph Theuerkauf i Tim Suton - po 3, Piotr Wyszomirski.

TVB 1898 Stuttgart - VfL Gummersbach 22:26 (9:13)
Najwięcej bramek: dla TVB 1898 Stuttgart - Michael Schweikardt 6, Marian Orlowski i Stefan Salger - po 3; dla VfL Gummersbach - Florian von Gruchalla 8, Florian Baumgartner 6, Moritz Preuss 5.

SC Magdeburg - HSG Wetzlar 31:29 (16:16) Najwięcej bramek: dla SC Magdeburg - Michael Damgaard 8, Robert Weber 6, [...], Piotr Chrapkowski 1; dla HSG Wetzlar - Filip Mirkulouski 6, Kasper Kvist, Alexander Herman i Kristian Bjornsen - po 5.