Tobias Reichmann wypadł z kadry Niemiec. Mistrzowie Europy zagrają z Hiszpanami

Kilka miesięcy po odejściu z PGE VIVE Kielce Tobias Reichmann stracił miejsce w reprezentacji Niemiec. Skrzydłowy Melsungen nie znalazł się wśród graczy powołanych na mecze towarzyskie z Hiszpanią.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tobias Reichmann WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Tobias Reichmann

Kilka miesięcy temu taki scenariusz wydawał się sportowym science-fiction. Skrzydłowy, który w 2016 roku przyczynił się do wywalczenia mistrzostwa Europy i brązu na igrzyskach olimpijskich w Rio, mógł czuć się pewniakiem do miejsca w reprezentacji.

Po odejściu z Kielc, Tobias Reichmann potrzebował czasu, by zaaklimatyzować się w Melsungen. W pierwszych kolejkach był niewidoczny, co po części wiązało się ze stylem gry Melsungen, opartym głównie na rzutach Juliusa Kuehna z drugiej linii. Były skrzydłowy mistrzów Polski obudził się dopiero w szóstym meczu w nowych barwach. Rzucił 10 bramek Flensburgowi i znacznie poprawił swoje statystyki (26 goli w ośmiu meczach), jednak nie na tyle, by Christian Prokop zaprosił go na zgrupowanie.

Reichmann dość niespodziewanie przegrał rywalizację z Timem Hornke, kolegą Piotra Wyszomirskiego z Lemgo. 27-latek zadebiutował w kadrze w czerwcu 2017 roku. Na drugim skrzydle szanse dostanie Yves Kunkel z Lipska. Tym razem od atmosfery zgrupowania odpocznie Rune Dahmke.

Do reprezentacji na stałe wrócił Tim Kneule. Rozgrywający Frisch Auf! Goeppingen uzupełnił obsadę centrum drugiej linii (pozostali to Steffen Faeth i Paul Drux). Prokop znów postawił na Philippa Webera, króla strzelców Bundesligi poprzedniego sezonu.

Niemcy zagrają dwa spotkania towarzyskie z Hiszpanią. Pierwsze (28 października) w Magdeburgu, kolejne dzień później w Berlinie.

Kadra Niemców na spotkania z Hiszpanią:

Bramkarze: Silvio Heinevetter  (Fuechse Berlin), Andreas Wolff (THW Kiel)

Rozgrywający: Finn Lemke (MT Melsungen), Julius Kuehn (MT Melsungen), Philipp Weber (SC DHfK Lipsk), Paul Drux (Fuechse Berlin), Steffen Faeth (Fuechse Berlin), Tim Kneule (Frisch Auf! Goeppingen), Kai Haefner (TSV Hannover-Burgdorf), Steffen Weinhold (THW Kiel), Fabian Wiede (Fuechse Berlin)

Skrzydłowi: Uwe Gensheimer (Paris Saint Germain HB), Yves Kunkel (SC DHfK Lipsk), Patrick Groetzki (Rhein-Neckar Loewen), Tim Hornke (TBV Lemgo)

Obrotowi: Jannik Kohlbacher (HSG Wetzlar), Hendrik Pekeler (Rhein-Neckar Loewen), Patrick Wiencek (THW Kiel)

ZOBACZ WIDEO Mistrz olimpijski, Mateusz Kusznierewicz rusza w rejs dookoła świata!
Czy Niemcy pokonają Hiszpanów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×