I liga: MKS Wieluń uratował zwycięstwo w Ostrowcu Św., Nielba lepsza w Warszawie

MKS Wieluń był bliski roztrwonienia sześciobramkowej przewagi, ale drużyna Tomasz Derbisa dowiozła do końca cenne wyjazdowe zwycięstwo w Ostrowcu Św. (34:35). W 6. kolejce I ligi wygrały też Nielba Wągrowiec i rezerwy Orlen Wisły Płock.

Marcin Górczyński
zawodnicy MKS-u Wieluń WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy MKS-u Wieluń

Nic nie zapowiadało problemów MKS-u. Wielunianie w 46. minucie prowadzili już 28:22 i wydawało się, że tylko kataklizm zabierze im zwycięstwo. Niewiele brakowało, a zespół z województwa łódzkiego ponownie roztrwoniłby wysoką przewagę, podobnie jak niedawno z Viretem Zawiercie.

Kolegów z KSZO poderwał najbardziej doświadczony Grzegorz Sobut. Były zawodnik Chrobrego Głogów i Stali Mielec trafił pięć razy w ciągu ostatnich 15 minut. Po jednym z jego goli gospodarze doprowadzili do remisu 31:31. Dwa razy zdołał jednak odpowiedzieć Krzysztof Węcek, a decydującą bramkę rzucił niezawodny Paweł Dutkiewicz. Król strzelców zeszłego sezonu aż 11 razy skierował piłkę do siatki.

Komplet punktów z Warszawy przywiozła Nielba Wągrowiec (25:28). Drużyna Bartosza Świerada prowadziła od pierwszej do ostatniej minuty, a znakomicie spisywali się Dariusz Widziński i Paweł Gregor. Akademicy mają czego żałować, w całym spotkaniu zmarnowali 3 z 4 rzutów karnych. W Grudziądzu pewnie wygrały rezerwy Wisły, które po przerwie zdominowały wydarzenia na parkiecie.