PGNiG Superliga: MMTS nie dał wyrównać Wybrzeżu. Derby dla Kwidzyna

To był mecz walki. MMTS Kwidzyn prowadził z Wybrzeżem Gdańsk przez praktycznie całe spotkanie, jednak w samej końcówce goście mogli nawet wyrównać. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 24:22.

Michał Gałęzewski
Paweł Genda Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN / MIROSŁAW WIŚNIEWSKi / Na zdjęciu: Paweł Genda

Od początku lepiej prezentowali się zawodnicy trenera Macieja Mroczkowskiego, którzy bardzo dobrze spisywali się w szczególności w obronie. Dowodem na to jest fakt, iż do 17. minuty jedynym zawodnikiem, który rzucił bramkę dla Wybrzeża był Łukasz Rogulski. Dobrze prezentowała się też ofensywa drużyny z Kwidzyna i gdy trafił Maciej Pilitowski, było już 8:3!

W zespole gości szwankowała skuteczność na rozegraniu, jednak sytuację ratowały rzuty karne. Kwidzynianie w pewnym momencie zbyt często przekraczali linię koła, a zabójczo skuteczny był Wojciech Prymlewicz. W efekcie z wyniku 8:3, w ciągu ośmiu minut zrobiło się 10:9. W MMTS-ie żarty się skończyły.

Znakomitym posunięciem okazało się wpuszczenie na parkiet Keliana Janikowskiego. Obrotowy w krótkim czasie rzucił trzy bramki i zrobił różnicę. Gospodarze wyszli już na czterobramkowe prowadzenie, a ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 14:11.

Po zmianie stron doskonale prezentował się Artur Chmieliński, który wprost zamurował gdańską bramkę. Przez 9 minut gospodarze nie potrafili oddać celnego rzutu i impas przerwał dopiero Paweł Genda. Dobry mecz rozgrywał jednak również Bartosz Dudek i gdy wydawało się, że doprowadzenie przez gdańszczan do remisu jest tylko kwestią czasu, ten kilka razy pokazał kunszt pomiędzy słupkami i MMTS zaczął budować prowadzenie, a gdy kontrę wykorzystał Adrian Nogowski, było już 21:15.

Nie był to mecz obfitujący w niezapomniane akcje i piękne bramki. Po golu Nogowskiego to Wybrzeże oddało cztery celne rzuty z rzędu i mimo czwartej dwuminutowej kary zespół Marcina Lijewskiego zdołał zmniejszyć stratę do zaledwie jednego trafienia na ponad 3 minuty przed końcem!

W kluczowym momencie Bartosz Dudek obronił jednak rzut Mateusza Wróbla, a następnie gdańszczanie pomylili się w ataku. Przy stanie 23:21, trener Mroczkowski poprosił o czas. Wybrzeże zdołało jeszcze rzucić bramkę kontaktową. Gdańszczanie w ostatnich sekundach kryli każdy swego, jednak z obrony urwał się Arkadiusz Ossowski. Mecz zakończył się rezultatem 24:22.

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 24:22 (14:11)

MMTS: Dudek, Szczecina, Żurawski - Nogowski 5, Genda 5, Janikowski 4, Pilitowski 3, Peret 1, Krieger 1, Kryński 1, Guziewicz 1, Ossowski 1, Szpera, Rosiak.