Liga Mistrzów: piąta porażka Kadetten Schaffhausen, słaby występ Michała Szyby

W czwartkowych meczach 8. kolejki grupy C Ligi Mistrzów 2017/2018, ekipa Kadetten Schaffhausen (Michał Szyba) uległa Abanca Ademar Leon 23:24, zaś zespół RK Gorenje Velenje pokonał Dinamo Bukareszt 33:29.

Tomasz Rosiński
Michał Szyba (z piłką) WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Michał Szyba (z piłką)
W ósmej serii gier w LM szczypiorniści Kadetten zanotowali piątą porażkę w tych zmaganiach. Mistrzowie Szwajcarii od początku starcia z Abanca Ademar musieli gonić wynik, a w 18. minucie rywalizacji przegrywali 3:11. Mimo niekorzystnego rezultatu, gospodarze nie zamierzali odpuszczać i jeszcze przed przerwą zniwelowali straty za sprawą Zorana Markovicia (10:15).

Po zmianie stron drużyna z Szafuzy grała agresywnie w defensywie, czego efektem była czerwona kartka dla Lucasa Meistra. Jednakże miejscowy klub dopiął swego i w 55. minucie odrobił straty z nawiązką (22:21). Wydawało się, że piłkarze ręczni Kadetten Schaffhausen pójdą za ciosem i utrzymają prowadzenie do końca konfrontacji. Tak się nie stało, gdyż przyjezdni popisali się świetnym finiszem i triumfowali 24:23.

Michał Szyba rozegrał słabe zawody. Polak trzykrotnie rzucał na hiszpańską bramkę i nie zanotował żadnego trafienia.

W drugiej czwartkowej potyczce w grupie C zawodnicy RK Gorenje nie mieli większych problemów z ograniem Dinama (33:29), które przegrało swój siódmy mecz w tych rozgrywkach i okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

Liga Mistrzów, 8. kolejka gr. C:

Kadetten Schaffhausen - Abanca Ademar Leon 23:24 (10:15)
Najwięcej bramek: dla Kadetten Schaffhausen - Zoran Marković 8, Gabor Csaszar 5, [...], Michał Szyba; dla Abanca Ademar Leon - Juan Antonio Garcia Lorenzana 7, Mario Lopez Alvarez 6, San Jose Fernandez Sanchez 5.

RK Gorenje Velenje - Dinamo Bukareszt 33:29 (17:15) Najwięcej bramek: dla RK Gorenje Velenje - Niko Medved 8, Matjaz Brumen 6, Alem Toskić 4; dla Dinama Bukareszt - Marius Iulian Mocanu 7, Ciprian Sandru 6, Witalij Komogorow 5.

6 Metalurg Skopje 10 1 0 9 246:300 2

Czy ekipa Abanca Ademar Leon zajmie miejsce w czołowej "dwójce" grupy C Ligi Mistrzów 2017/2018?