Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock: koncert nieskuteczności gospodarzy

Tym razem bez niespodzianki w Piotrkowie Trybunalskim. W spotkaniu 11. kolejki PGNiG Superligi Piotrkowianin przegrał na własnym boisku z Orlen Wisłą Płock 23:31 (9:14).

Michał Ostafijczuk
zawodnicy Orlenu Wisły Płock Newspix / ANNA KLEPACZKO / Na zdjęciu: zawodnicy Orlenu Wisły Płock

Wynik spotkania otworzył Marcin Tórz, ale już po chwili wyrównał Nemanja Obradović. Po kolejnych trzech minutach było 3:1, a bramki dla gości zdobyli: Jose Guilherme de Toledo i Valentin Ghionea. Piotrkowianin dochodził do strzeleckich sytuacji, ale nie potrafił ich wykorzystać. Trzech stuprocentowych sytuacji nie potrafił zakończyć bramką Mateusz Góralski. W zespole gości skutecznie grali za to Ghionea i Obradović. To dzięki trafieniom tych zawodników Orlen Wisła wygrywała do przerwy 14:9.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Zapachniało nawet niespodzianką kiedy po trafieniu Mateusza Góralskiego Piotrkowianin przegrywał w 55. minucie tylko trzema golami - 22:25. Goście nie pozwolili jednak na więcej. W ciągu następnych 120 sekund rzucili cztery kolejne gole i zapewnili sobie wygraną. Ostatecznie wicemistrz Polski wygrał w Piotrkowie różnicą ośmiu trafień - 31:23.

- Nie można powalczyć w meczu, w którym gra się tak nieskutecznie. Szkoda szczególnie tej końcówki. Mieliśmy rywala zaledwie na odległość trzech bramek. Niestety szybko straciliśmy cztery gole z rzędu i w efekcie przegraliśmy. Cieszy gra młodych zawodników. Będą dostawać coraz więcej szans - powiedział po spotkaniu Dmytro Zinchuk, trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Orlen Wisła Płock 23:31 (9:14)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 1, Woynowski 2, Iskra 1, Kaźmierczak 1, Swat 3/2, Góralski 6, Surosz 2, Pożarek 1, Achruk, Makowiejew 2, Tórz 1, Urbański 3
Trener: Dmytro Zinchuk