PGNiG Superliga: Daćko i Tatarincew rozstrzelali Stal Mielec

NMC Górnik Zabrze nadal na zwycięskiej ścieżce. Drużyna z Górnego Śląska w 11. kolejce PGNiG Superligi pokonała Stal Mielec 35:29. Bardzo dobre zawody rozegrali Marek Daćko i Aleksandar Tatarincew.

Marcin Górczyński
Marek Daćko Materiały prasowe / KRZYSZTOF KUROŃ / NMC GÓRNIK ZABRZE / Na zdjęciu: Marek Daćko

Górnik to już nie ten sam nieprzewidywalny zespół, który zawodził przez poprzednie miesiące. Odkąd Rastislav Trtik przejął panowanie, zabrzanie przegrali tylko jeden mecz i przyzwyczaili się do roli faworytów.

Nie inaczej było w Mielcu - wicelider Grupy Granatowej przyjechał na Podkarpacie po pewne zwycięstwo. Wiadomo, że gospodarze na własnym parkiecie są zdecydowanie groźniejsi niż na wyjazdach, ale ich ambicja i waleczność na niewiele się zdały w meczu z Górnikiem.

Golkiperzy Stali - świetni w poprzednich kolejkach - tym razem nie powstrzymali snajperów z Zabrza. Marek Daćko pomylił się tylko raz w dziewięciu rzutach, Aleksandr Tatarincew odpalał z dystansu i przewaga Górnika stopniowo rosła. Po 30 minutach wynosiła już siedem goli. Do wysokiego prowadzenia przyczynił się też Martin Galia, w całym meczu broniący z 40 proc. skutecznością.

Gospodarze próbowali odwrócić losy pojedynku po przerwie. Bramki Rudolfa Cuzicia i Mateja Sarajlicia zmniejszyły stratę tylko do czterech "oczek". Daćko, Tatarincew i Rafał Gliński (100 proc. skuteczności!) rozwiali jakiekolwiek wątpliwości. Wprawdzie nie brakowało ciekawych akcji Stali, ale to Górnik był przeważającą stroną niemalże przez 60 minut.