PGNiG Superliga: Meble Wójcik naciskały MMTS. Genda bohaterem kwidzynian

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN / MIROSŁAW WIŚNIEWSKi / Na zdjęciu: Paweł Genda

Kibice w Kwidzynie byli świadkami zaciętej rywalizacji MMTS-u z Meblami Wójcik Elbląg. Gospodarze, choć wygrali 27:21, to pewnie spodziewali się łatwiejszej przeprawy w 12. kolejce PGNiG Superligi. 11 bramek dla zwycięzców rzucił Paweł Genda.

Meblarze, nie dość, że nie odnieśli zwycięstwa od września, to jeszcze zmagają się z olbrzymimi problemami kadrowymi. Po ostatniej kolejce (prawdopodobnie na kilka miesięcy) wypadł Jakub Olszewski i w Kwidzynie zjawiło się zaledwie 12 graczy, w tym dwóch bramkarzy.

Pomimo egipskich plag, elblążanie wysoko postawili poprzeczkę. Wykorzystywali pomyłki MMTS-u, wychodzili z kontrami i po pierwszych wymianach prowadzili 4:2. Gospodarze potrzebowali 15 minut, by przejąć kontrolę nad wynikiem, choć cały czas czuli oddech Meblarzy.

Paweł Genda po raz kolejny popisywał się świetną skutecznością, zamieniał na bramki karne wywalczane przez Michała Pereta, sam brał się za rzuty z dystansu. Większą przewagę MMTS uzyskał dopiero pod koniec połowy, gdy po serii błędów elblążan na tablicy pojawił się wynik 15:11.

Straty nie podłamały Meblarzy. Zawodnicy Jacka Będzikowskiego, za sprawą Filipa Kopra, zmniejszyli różnicę do dwóch goli. Jak trwoga, to do... Gendy. Lewy rozgrywający MMTS-u prezentował się niesamowicie. Bombardował bramkę Pawła Kiepulskiego, niedawnego kolegi klubowego. Mylił się okazjonalnie.

48. minuta to ostatni moment, kiedy miejscowi kibice mogli ogryzać paznokcie z nerwów (22:20). Potem wyższy bieg znowu wrzucił Genda, na indywidualne akcje decydowali się Maciej Pilitowski oraz Kamil Krieger. Elblążanom wyraźnie zaczęło brakować sił, przez ostatnie 10 minut rzucili tylko jedną bramkę. Nadzieję na korzystny wynik zgasił w końcówce Krzysztof Szczecina, a wcześniej niesamowity Genda, uskrzydlony powołaniem do reprezentacji.