MŚ 2017 kobiet: bolesna porażka Polek z Czeszkami

W spotkaniu 2. kolejki grupy B mistrzostw świata piłkarek ręcznych, reprezentacja Polski przegrała z Czechami 25:29, chociaż w 35. minucie meczu prowadziła 18:13.

Tomasz Rosiński
Karolina Kudłacz-Gloc w akcji Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: Karolina Kudłacz-Gloc w akcji
Polki przystępowały do niedzielnej rywalizacji w bardzo dobrych humorach po sobotnim, wielkim zwycięstwie ze Szwecją (33:30). Czeszki również rozpoczęły MŚ od wygranej i na inaugurację ograły Argentynę (28:22), ale miały trochę więcej czasu na regenerację.

Początkowo obydwie ekipy miały problemy ze skutecznością rzutów, lecz jako pierwsze właściwy rytm złapały Biało-Czerwone, które w 10. minucie, po trafieniu Katarzyny Janiszewskiej, objęły prowadzenie 5:1.

Znakomicie grą polskiej drużyny kierowała doświadczona Kinga Achruk, a aktywne były również Karolina Kudłacz-Gloc oraz Joanna Drabik. Zespół z Polski swoimi udanymi interwencjami w polskiej bramce często ratowała Adrianna Płaczek.

Reprezentantki Czech nie zamierzały odpuszczać i w okolicach 20. minuty doszły swoje rywalki tylko na jednego gola za sprawą Markety Jerabkovej (9:8).

Jednakże podopieczne Leszka Krowickiego nie spanikowały w tej sytuacji i jeszcze przed przerwą potrafiły wypracować sobie trzy bramki przewagi, schodząc do szatni przy wyniku 15:12.

Po zmianie stron kadra Polski jeszcze powiększyła swoje prowadzenie do pięciu goli po dobrych akcjach w wykonaniu lewoskrzydłowej Kingi Grzyb i Karoliny Kudłacz-Gloc (18:13 w 35. minucie starcia).

Wówczas Czeszki zmieniły system obrony na 5-1, co przyniosło im oczekiwany efekt, gdyż Polki miały ogromne problemy z rzucaniem bramek. Natomiast Czechy systematycznie odrabiały straty i na kwadrans przed końcem konfrontacji doprowadziły do remisu 19:19.

Czeska ekipa była na fali i pięć minut później wygrywała 22:20 po trafieniu swojej liderki - Jerabkovej. Szczypiornistki z Czech nie zamierzały zwalniać tempa, nieźle poczynała sobie Iveta Luzumova, zaś Polska męczyła się w ofensywie i popełniała dużo błędów własnych.

Monika Kobylińska oraz spółka już nie były w stanie odwrócić losów tego pojedynku i poległy 25:29.

We wtorek (5 grudnia) Polki zagrają z Norwegią o godzinie 20:30.