Zmiany w Płocku: Ghionea i Źabić odchodzą, klub niedługo ogłosi nowych graczy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Valentin Ghionea
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Valentin Ghionea
zdjęcie autora artykułu

Valentin Ghionea i Igor Źabić to kolejni po Mateuszu Piechowskim zawodnicy, którzy po zakończeniu sezonu 2017/18 opuszczą Orlen Wisłę Płock. Klub finalizuje rozmowy z nowymi graczami. Wśród nich są m.in. prawoskrzydłowy, playmaker i obrotowi.

O tym, że Ghionea i Źabić po zakończeniu sezonu odejdą z Płocka, pisaliśmy niewiele ponad tydzień temu przy okazji naszej informacji o transferze Dana-Emila Racotei do Veszprem. Rumun również opuści Wisłę, ale dopiero w lipcu 2019 roku.

Rok przed nim z Wisły odejdą wspomniani już Ghionea, Źabić, Piechowski (wyjeżdża do Logrono La Rioja) oraz Sime Ivić i najprawdopodobniej Jose Guilherme de Toledo (choć sprawa nie jest przesądzona). Nad zakończeniem kariery zastanawia się natomiast Marcin Wichary.

Wisłę czekają więc spore zmiany kadrowe. Potwierdza je prezes Adam Wiśniewski za pośrednictwem oficjalnej strony klubu, zapewniając o rychłej finalizacji rozmów. Choć i tak mowa tu o opóźnieniu, bo według wstępnych planów kadra zespołu miała być dopięta jeszcze w grudniu.

- Taki był ideał, do tego dążyliśmy. Ale w rozmowach zawsze biorą udział dwie strony. Stąd poślizg. My czekaliśmy na stanowisko, druga strona czekała na sygnał. Cieszę się jednak z tego, że pomału kończymy. Choć na razie wygląda to dość tajemniczo, wiem, że będzie dobrze - przekonuje Wiśniewski.

Wisła wkrótce powinna więc ogłosić transfery nowych graczy, którzy dołączą do zespołu wraz ze Słoweńcem Żigą Mlakarem. To prawy rozgrywający, zawodnik Celje, z którym klub podpisał kontrakt na dwa lata. Zastąpi w Wiśle Ivicia.

Pozostali? W tym momencie mowa o playmakerze, dwóch obrotowych i prawoskrzydłowym. Tym ostatnim będzie najprawdopodobniej Mateusz Góralski, wychowanek klubu, a obecnie zawodnik Piotrkowianina. Wiśniewski potwierdza, że chodzi o Polaka, ale nie chce podać nazwiska. - Oficjalnie nie możemy nic zdradzić, ale nieoficjalnie kibice już pewnie wiedzą - stwierdza.

W przypadku pozostałych pozycji pozostają niewiadome. Wisła interesowała się m.in. Aidenasem Malasinskasem z Motoru Zaporoże. Litwin, środkowy rozgrywający, odrzucił jednak propozycję. Klub rozważa na środek trzech innych zawodników. Na koło trafi natomiast duet doświadczony gracz - młody zdolny.

W tym momencie Wisła ma zakontraktowanych 11 graczy na sezon 2018/19. To bramkarze Adam Morawski i Adam Borbely, lewoskrzydłowi Przemysław Krajewski i Lovro Mihić, lewi rozgrywający Tomasz Gębala, Nemanja Obradović, Gilberto Duarte i Racotea, playmaker Marko Tarabochia, prawoskrzydłowy Michał Daszek oraz obrotowy Maciej Gębala.

Ghionea odejdzie z Płocka po sześciu latach. W tym czasie był jednym z najlepszych zawodników klubu, zresztą wystarczy popatrzeć na jego statystyki - 250 meczów i 1089 bramek mówi samo za siebie. Źabić natomiast trafił do Wisły rok temu. Jak na razie w 26 spotkaniach zdobył 39 goli.

ZOBACZ WIDEO: "Damy z siebie wszystko" #7. Jóźwiak o przyszłości Pazdana: Znając jego agenta, coś mu znajdzie

Źródło artykułu: