ME 2018: Białorusini odprawieni z kwitkiem, pierwsza wygrana Norwegów

W konfrontacji 2. kolejki grupy B ME 2018, które odbywają się w Chorwacji, reprezentacja Norwegii okazała się zdecydowanie lepsza od Białorusi (33:28)

Tomasz Rosiński
Kent Robin Tonnesen WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Kent Robin Tonnesen
W niedzielę Norwegowie chcieli się podnieść po piątkowej porażce z Francją 31:32 i w starciu z Białorusinami pragnęli potwierdzić miano faworytów, co im się udało.

Początkowo niżej notowany białoruski zespół potrafił dotrzymywać kroku wicemistrzom świata, a niemal we dwójkę z rywalami walczyli Siergiej Szyłowicz oraz Artsiom Karalek (6:6).

Z czasem grę swojej drużyny zaczął przyspieszać Kent Robin Tonnesen, który znakomicie współpracował z obrotowym Magnusem Gullerudem. Swoje trzy grosze dorzucił skuteczny na linii 7. metra Kristian Bjornsen i podopieczni Christiana Berge'a objęli prowadzenie 11:8 w 22. minucie rywalizacji. Skandynawowie do końca I połowy spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i zeszli do szatni wygrywając 15:12.

Po zmianie stron reprezentanci Norwegii nie pozwalali na zbyt wiele swoim przeciwnikom, których trzymali na bezpieczny dystans. Umiejętnie poczynaniami Norwegów kierował Sander Sagosen, a swoje okazje w ofensywie wykorzystywali Goran Johannessen, Bjarte Myrhol czy też Tonnesen.

Białorusini liczyli przede wszystkim na rzuty z dystansu, ale w ostatnim kwadransie zawodów do prawego skrzydła posłali kilka podań, które na gole zamienił Maksim Baranow.

Zawodnicy z Norwegii ostatecznie triumfowali 33:28, odnosząc swoją pierwszą wiktorię w chorwackim turnieju.