ME 2018: Julen Aguinagalde nie zagra z Danią. Zmiana w składzie Hiszpanów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Julen Aguinagalde
Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Julen Aguinagalde
zdjęcie autora artykułu

Przed ostatnim meczem fazy grupowej hiszpański sztab szkoleniowy postanowił dokonać zmiany w składzie. W spotkaniu z Duńczykami nie zagra występujący na co dzień w PGE VIVE Kielce, Julen Aguinagalde.

Po starciu z Węgrami Julen Aguinagalde narzekał na ostry ból pleców. Kołowy następnego dnia wziął udział w treningu, ale Hiszpanie nie chcą ryzykować poważniejszej kontuzji i postanowili dokonać zmiany w składzie. 35-latka zastąpi Iosu Goni, który dotychczas rozegrał w kadrze dwadzieścia sześć meczów, rzucając w nich czterdzieści cztery bramki.

To nie musi być jednak koniec mistrzostw dla Aguinagalde. Jeśli zawodnik poczuje się lepiej, będzie mógł wrócić do składu w dalszej części turnieju. W fazie zasadniczej Hiszpanie będą mogli bowiem dokonać dwóch kolejnych zmian.

Przypomnijmy, że dla zespołu La Rioja to druga modyfikacja w składzie. W pierwszym starciu imprezy kontuzji kolana doznał Angel Fernandez Perez. Skrzydłowego, który latem zasili szeregi PGE VIVE Kielce, zastąpił Aitor Arino.

Na zmiany przed ostatnim meczem fazy grupowej zdecydowali się także Węgrzy. Imana Jamaliego zastąpił David Fekete, a Urosa Vilovskiego Adam Orszagh.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: pięknie, pięknie, pięknie! Festiwal goli w Gdańsku [color=#000000]

[/color]

Źródło artykułu: