I liga grupa B: hit rozgrywek dla SPR PWSZ Tarnów

SPR PWSZ Tarnów nieznacznie lepszy od AZS-u AWF Biała Podlaska w hicie 18. kolejki I ligi (35:34). Aż 10 bramek dla zwycięzców rzucił Michał Kubisztal.

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Oba zespoły od początku sezonu idą łeb w łeb. Przed meczem na szczycie miały na swoim koncie tyle samo "oczek" - zwycięstwo zapewniało fotel lidera. Po 18. kolejce radość zapanowała w Tarnowie.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że punkty zostaną w Małopolsce. Marcin Stefaniec, Michał Bekisz i Karol Małecki zapewnili Akademikom bardzo wysokie prowadzenie do przerwy (23:18). Tarnowianie rzucili się w pogoń. Już w 40. minucie Krzysztof Mogielnicki zmniejszył straty do dwóch goli (24:26).

Zespół z Białej Podlaskiej nie dawał za wygraną. W końcu pękł - na 10 minut przed końcem SPR objął prowadzenie. Łukasz Nowak i Michał Kubisztal zbudowali dwubramkową przewagę, której tarnowianie nie roztrwonili. Akademicy próbowali powalczyć o remis, ale na minutę przed końcem Bartosz Warmijak nie wykorzystał karnego i zabrakło już czasu na odrobienie strat.

W Chrzanowie bardzo cenne zwycięstwo nad Anilaną odniósł MTS. "Cabanom" powoli zaglądało w oczy widmo spadku.