Liga Mistrzów: Flensburg zawiódł w Paryżu. Dobre wieści z Veszprem dla PGE Vive

Flensburg Handewitt i Mieszkow Brześć dosyć gładko przegrały w swoich meczach, odpowiednio przeciwko Paris Saint-Germain i Veszprem. Mistrz Białorusi obecnie traci już trzy punkty do PGE Vive Kielce w grupie B Ligi Mistrzów.

Bartosz Grzelak
zawodnicy podczas mecz PGE VIVE Kielce - Paris Saint-Germain HB Newspix / Paweł Janczyk / Na zdjęciu: zawodnicy podczas mecz PGE VIVE Kielce - Paris Saint-Germain HB
W grupie B wciąż wiele niewiadomych, ale można już wyłonić zwycięzcę - Paris Saint-Germain HBTelekom Veszprem i Mieszkow Brześć dysponują odmiennym potencjałem kadrowym oraz grają o inne cele w europejskich rozgrywkach. Węgrzy rywalizują z SG Flensburgiem-Handewitt o czołową lokatę na koniec fazy grupowej. Z kolei białoruski zespół walczy z Celje Pivovarna Lasko oraz Aalborg Handbold o 6. miejsce, gwarantujące awans do następnej rundy.

Kibice w Paryżu oczekiwali emocjonującego starcia między liderem i wiceliderem tabeli. Niestety, w obydwu meczach emocji było jak na lekarstwo. Wicemistrzowie Niemiec przegrali z PSG i zaprzepaścili szansę na pierwsze miejsce.

Jeszcze w 6. minucie zmagań Henrik Toft Hansen doprowadził do remisu (5:5), ale to Francuzi zdominowali pierwszą odsłonę, grali lepiej w obronie i wyprowadzali zabójcze kontrataki. Na kilka minut przed przerwą Uwe Gensheimer podwyższył prowadzenie PSG (17:9). Pojedynek został szybko rozstrzygnięty, a stało to się za sprawą Rodrigo Corralesa. Były bramkarz Orlenu Wisły Płock zanotował jeden z lepszych występów w obecnej drużynie - bronił ze skutecznością 52 proc.

W drugie połowie gospodarze celowo zwalniali grę, czym wyprowadzali z rytmu zawodników Flensburga. Wyjątkiem były akcje niezmordowanego Kentina Mahe, który rzucił 6 goli. Po bardziej wyrównanym przebiegu gry francuski potentat utrzymał przewagę 9 bramek (29:21).

Drugi mecz miał podobny przebieg. Telekom Veszprem podejmował we własnej hali drużynę Mieszkowa Brześć i rozstrzygnął losy rywalizacji już w pierwszej połowie. Konkretnie uczynił to Roland Mikler, grający ze skutecznością na poziomie 48 proc.

Po dziesięciu minutach goście przegrywali 6:8 po rzucie Vida Poteko. Madziarzy podkręcali tempo, a Dragan Gajić bezlitośnie kończył klarowne sytuacje (12:7). Obrona z Mieszkowa nie tworzyła monolitu i do przerwy straciła już 20 bramek, kiedy kolejną lukę w niej znalazł Kent Robin Tonnesen (20:11).

W drugiej połowie zawodnicy Ljubomira Vranjesa nie mieli litości dla przeciwników i na kwadrans przed końcem podwyższyli rezultat meczu (30:15). Rozluźnienie wkradło się w kilku ostatnich minutach, kiedy Laszlo Nagy czy Patrik Ligetvari nie wykorzystali swoich okazji.

Mistrzowie Węgier zwyciężyli 34:22 i awansowali na drugie miejsce w grupie, kosztem ekipy z Flensburga. Mają tyle samo punktów, ale lepszy bilans bramkowy. Porażka zespołu z Mieszkowa to dobra wiadomość dla PGE VIVE Kielce, które po ostatniej wygranej wyprzedza sąsiadów zza wschodniej granicy już o 3 punkty.