PGNiG Superliga: zadanie wykonane, PGE VIVE rozniosło Chrobrego

W 23. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn szczypiorniści PGE VIVE odnieśli kolejne niezwykle wysokie zwycięstwo. Tym razem kielczanie pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 43:28.

Aneta Szypnicka-Staniec
Mariusz Jurkiewicz (z prawej) WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Mariusz Jurkiewicz (z prawej)
Znakomite otwarcie meczu zaliczył Michał Kapela. Bramkarz Chrobrego dosłownie zamurował przestrzeń między słupkami i kielczanie musieli się mocno napracować, by zdobywać bramki. Golkiper szybko wyrósł na pierwszoplanową postać swojego zespołu, a dzięki jego efektownym interwencjom głogowianie prowadzili z mistrzami Polski wyrównaną walkę.

Taki stan rzeczy utrzymał się jednak tylko przez dwanaście minut spotkania - później żółto-biało-niebiescy odskoczyli na dwie bramki, a po krótkiej chwili jeszcze tę przewagę powiększyli. Szczególnie dobrze goście radzili sobie w końcówce pierwszej części. Szczypiorniści Chrobrego zaczęli mieć spore problemy z szybkim powrotem do obrony, a kielczanie wykorzystywali niemrawe próby rywali i ciągnęli kontrę na kontrą.

Prowadzenie podopiecznych Tałanta Dujszebajewa systematycznie rosło, a Jarosław Cieślikowski mógł mieć do swoich zawodników pretensje, bo z pewnością nie tak wyglądały przedmeczowe założenia głogowian. Po trzydziestu minutach gry siódemka z województwa świętokrzyskiego prowadziła już różnicą pięciu trafień.

Gospodarze ani myśleli się jednak poddawać, po wyjściu z szatni udało im się zminimalizować straty do trzech bramek i wydawało się, że jeszcze będą w stanie nawiązać zaciętą walkę. Tak się jednak nie stało.

Mistrzowie Polski odpalili turbodoładowanie i zostawili rywali w tyle. Postawili niezwykle mocną, twardą defensywę, przez którą zawodnicy Chrobrego nie byli w stanie się przebić. Kontrataki i szybkie wznowienia mogły doprowadzać głogowian do szewskiej pasji. Gospodarze widocznie opadli z sił i kielczanie urządzili sobie prawdziwy festiwal bramek.

Przewaga żółto-biało-niebieskich rosła jak szalona i na sześć minut przed ostatnią syreną wynosiła już piętnaście trafień. Taką też różnicą zakończyło się to starcie - gracze PGE VIVE kolejny raz przekroczyli barierę czterdziestu oczek i tym razem zwyciężyli 43:28.