I liga grupa B: KS Uniwersytet Radom i MKS Wieluń nadrobiły zaległości. KSZO wygrało awansem z Czuwajem

W sobotę w I lidze mężczyzn grupie B doszło do dwóch ciekawych spotkań. MKS Wieluń w ramach 16. kolejki pokonał KS Uniwersytet Radom, a KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski wygrało awansem z SRS Czuwajem Przemyśl.

Małgorzata Boluk
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
KS Uniwersytet Radom i MKS Wieluń w pierwszej połowie wyraźnie postawiły na grę w ofensywie. W premierowym kwadransie dominowała napędzana przez Rafała Banaczka drużyna gospodarzy, ale kolejne piętnaście minut przebiegało już pod dyktando coraz lepiej spisujących się zawodników Tomasza Derbisa.

Na początku drugiej części spotkania skromna przewaga gości szybko stopniała po akcjach Piotra Rojka. Zespół miejscowych przez długi czas utrzymywał się na skromnym prowadzeniu, ale w 50. minucie oddał inicjatywę rywalom. KS Uniwersytet na siedem bramek ekipy z Wielunia opowiedział tylko jednym trafieniem i będzie musiał poszukać punktów w innych meczach.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski zmazało plamę po porażce z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie i wygrało awansem z zajmującym czwartą lokatę w grupie SRS Czuwajem Przemyśl. Team Tomasza Radowieckiego i Mariusza Jurasika w 22. minucie wygrywał u siebie różnicą pięciu bramek, ale na przerwę zszedł z zaliczką dużo skromniejszą. Defensywa gospodarzy nie mogła znaleźć recepty na powstrzymanie Pawła Puszkarskiego.

- To był trudny mecz. Mogliśmy go rozstrzygnąć już do przerwy, ale nie ustrzegliśmy się błędów, które spowodowały, że Czuwaj zmniejszył straty do jednej bramki. W szatni padło kilka mocnych słów, ustaliliśmy co mamy realizować w drugiej połowie i drużyna wywiązała się z tego w 200 procentach. Nie pozwoliliśmy na chaos na boisku, wyeliminowaliśmy swoje błędy oraz przeciwstawiliśmy się podwyższonej obronie pod Mariusza Jurasika - przyznał cytowany przez klubowy portal KSZO, szkoleniowiec Tomasz Radowiecki.

I liga mężczyzn grupa B:

KS Uniwersytet Radom - MKS Wieluń 31:35 (18:20) ---> 16. kolejka
Najwięcej bramek: dla KS Uniwersytetu - Grzegorz Mroczek 7, Piotr Rojek i Rafał Banaczek 6; dla MKS-u - Krzysztof Książek 9, Bartłomiej Helman 8

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SRS Czuwaj Przemyśl 37:33 (17:16) ---> 20. kolejka
Najwięcej bramek: dla KSZO - Kacper Grabowski 7, Jakub Bulski i Grzegorz Sobut 6; dla Czuwaju - Paweł Puszkarski 7, Maciej Kubisztal 6

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KS Uniwersytet Radom 35:22 (20:12) ---> 18. kolejka

Czy SPR PWSZ Tarnów wygra grupę B I ligi mężczyzn?