Orlen Wiśle odcięło prąd. "To musiało się zemścić"

38 minut dobrej, czasami świetnej gry, a potem klapa. Zawodnicy Rhein-Neckar Loewen po przerwie nie mieli litości dla Orlenu Wisły Płock (32:27). Za tydzień mecz ostatniej szansy w Skopje. Tylko zwycięstwo może dać awans do TOP 16 Ligi Mistrzów.
Marcin Górczyński
Piotr Przybecki Materiały prasowe / CHROBRY GŁOGÓW / ARTUR STARCZEWSKI / Na zdjęciu: Piotr Przybecki

Płocczanie zdawali sobie sprawę z wagi potyczki. Potrzebowali dwóch punktów w dwóch meczach, by przedłużyć nadzieje na awans. Domowe spotkanie z Rhein-Neckar Loewen było pozornie tym łatwiejszym. Nafciarze zakończą fazę grupową w Skopje, gdzie zwycięstwo graniczy z cudem. Płocczanie przegrali z Lwami 27:32 i z Vardarem muszą wznieść się na wyżyny.

Przez prawie 3/4 spotkania wszystko wyglądało tak, jak wymarzył to sobie trener Piotr Przybecki i kibice. RNL wyszło na prowadzenie dopiero w 40. minucie i już go nie oddało. Poczuli krew, dostawali "prezenty" od Nafciarzy i rozstrzygnęli mecz. - Zaczęliśmy ten mecz dobrze, utrzymaliśmy to jednak tylko do 38. minuty. Później nastąpił jakiś "blackout". Oczywiście RNL zagrało bardzo dobrze w obronie z wysuniętym Pekelerem, a my przestrzeliliśmy wiele rzutów, popełniliśmy masę prostych błędów. To spowodowało, że zasłużenie przegraliśmy te zawody - ocenił Piotr Przybecki.

- Jeśli na takim poziomie popełnia się tyle błędów, to musiało się to zemścić - stwierdził rozgrywający Gilberto Duarte.

Rywale zapędzili Nafciarzy w kozi róg. Tylko zwycięstwo na piekielnie trudnym terenie w Skopje może dać fazę TOP 16. Płocczanie zapowiadają, że nie pojadą do Macedonii na wycieczkę, rozgrywali już niezłe spotkania na parkiecie Vardaru. - Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Na pewno mecz w Skopje nie będzie dla nas łatwy, ale myślę, że w tej drużynie jest tak duży charakter, że na pewno będziemy walczyli do końca - zapowiedział Przybecki.

- Wiemy, że cała hala będzie przeciwko nam, ale będziemy walczyć dla siebie, dla trenera, dla klubu. Zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi - dodał Duarte.

Czy Orlen Wisła pokona Vardar na wyjeździe?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Orlen Wisła Płock

Komentarze (6):

• sisiukris Zgłoś komentarz
    Blackout to ty jesteś! Cierpliwość się wyczerpała, wypad z Płocka. Naprawdę nie rozumiem jak można nie widzieć,że on jest zwyczajnie za słaby na trenowanie drużyny w lidze mistrzów
    Czytaj całość
    i kadry. Dosyć pobłażania -jeśli on zostanie dalej u nas w klubie to na przyszły sezon jeszcze mniej ludzi kupi karnety a frekwencja dalej będzie kulała.A Kielce tylko zacierają ręce, co jeszcze musi się stać żeby łysy przejrzał na oczy?!
    • Petrochemia Zgłoś komentarz
      Wygraliśmy do przerwy z Barceloną i RNL... Przypadek? Drużyna dwa ostatnie mecze w LM fajnie grała, niestety do czasu. Zmiennicy w tych dwóch meczach nie pomogli... Nie wiem czy zawodnicy
      nie mają na tyle dużo sił, żeby grali więcej... Wszyscy grają niemalże po 50% czasu. Coś na wzór Talanta, wybija 15 minuta Ivić, Duarte, Tarabochia na boisku, w drugiej połowie inna para skrzydłowych gra..
      • shower Zgłoś komentarz
        bo czara goryczy się przelała, dwa rzuty do pustej bramki pokazały jaki jest stan tej drużyny, idzie na dno, chcesz wygrać z Wisłą zastosuj obronę 5-1 i mecz masz wygrany, co oni robią
        na treningach? każdy zawodnik równa w dół, może poza Mihiciem, to co robią bracia G to jest dywersja, Ivić to chyba coś bierze bo zupełnie nieświadomy jest na boisku. Trener.... no cóż, zamiast wstrząsnąć drużyną jak nie idzie to co mówi podczas wziętego czasu??? "gramy to samo tylko w prawo" normalnie geniusz piłki, szkoda że nie miał jeszcze jednego czasu bo pewnie by powiedział że skoro w lewo nie idzie, w prawo też nie to może środkiem? zero pomysłu, zero taktyki, zero zagrań pomysłowych i z polotem. To że Toledo po 15 minutach nie ma siły to czyja wina??? moja?? Nie każdy dobry zawodnik będzie dobrym trenerem (patrz Boniek) niestety ale Przybecki jako trener na górną półkę się nie nadaje, nawet nie wiem czy na średnią, nigdy nie rozumiałem zachwytu na nim jako trenerem, przecież on nic nie osiągnął, im szybciej odejdzie tym lepiej i dla niego i dla drużyny
        • Czarcik Zgłoś komentarz
          Nie bardzo rozumiem nagonki ze strony kibiców Wisły na zawodników i trenera po tym meczu - naprawdę myśleliście, że wygracie z RNL? Owszem było prowadzenie w pierwszej połowie, ale Lwy
          spokojnie niwelowały je do jednej bramki, w drugiej na początku Wisła jeszcze rzuciła się do ataku - i Lwy znowu spokojnie to przetrzymały, potem na 10 minut wrzucili wyższy bieg i było pozamiatane. Owszem była niewielka szansa, że pójdziecie za ciosem, na fali wznoszącej, ale trener RNL w odpowiednim momencie zareagował i tyle. O ten mecz to nie można za bardzo mieć pretensji do zawodników i trenera - problem leży w całokształcie: remis z Zagrzebiem u nich, remis i przegrana z Kristianstad. Do tego kiepskie przygotowanie fizyczne - Toledo po piętnastu minutach zmieniany, bo dyszy jak ryba wyjęta z wody, to samo Racotea i Tomek Gębala, do tego dalej brak wyprowadzenia Tomka na pozycję do rzutu - w całym meczu tylko raz rzucił z dystansu. Brak zagrań do skrzydeł i na koło - wynik w pierwszej połowie zrobili wam sami Niemcy próbując gry 7 na 6-u i po prostu grając za wolno i niedbale. Niestety ale w Skopje są jeszcze mniejsze szanse na wygraną niż w meczu z RNL - gdyby Vardar miał pewną pierwszą lokatę to może i mogliby trochę odpuścić mecz. Jedyna szansa to taka, że zawodnicy Wisły będą grali całkowicie na luzie, już bez presji i bramka przez cały mecz będzie pomagać, a Vardar będzie miał niefart, lub zlekceważy przeciwnika.