Awaryjny transfer Rhein-Neckar Loewen. Szwedzki weteran blisko mistrzów Niemiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Magnus Jernemyr
Getty Images / Na zdjęciu: Magnus Jernemyr
zdjęcie autora artykułu

42-letni Magnus Jernemyr, legenda szwedzkiej piłki ręcznej, może wrócić na parkiet. Najprawdopodobniej weteran zajmie miejsce w środku obrony Rhein-Neckar Loewen. Mistrzowie Niemiec poszukują zastępcy Gedeona Guardioli.

Lwy do końca sezonu straciły hiszpańskiego defensora. Guardiola uszkodził mięsień piersiowy większy i przejdzie zabieg. Na środku obrony powstała ogromna wyrwa i mistrzowie Niemiec potrzebują partnera dla Hendrika Pekelera.

Na rynku nie ma zbyt wielu wolnych zawodników, więc w Mannheim poważnie myślą o sprawdzonym, acz nieco ryzykownym rozwiązaniu. Jernemyr, wieloletni dowódca defensywy Barcelony, od maja 2017 roku nie wystąpił w oficjalnym spotkaniu. Wtedy wygasła jego umowa z drużyną Bundesligi, TSV GWD Minden.

Jeszcze kilka miesięcy temu Szwed utrzymywał wysoką formę i Rhein-Neckar nie boją się dać mu szansy. Lwy nie są pierwszym zespołem, który wierzy w klasę Jernemyra - w sierpniu 2017 roku jego angaż rozważało THW Kiel.

Srebrny medalista olimpijski z 2012 roku przez prawie dekadę stanowił duet w reprezentacji z Tobiasem Karlssonem. Pięć lat grał w Barcelonie, trzykrotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii, w 2011 roku świętował tytuł w Lidze Mistrzów. Ostatnie trzy sezony spędził w Minden. Jak sam przyznawał, po opuszczeniu Niemiec dostawał mnóstwo propozycji, ale transfer nie doszedł do skutku. Jeśli faktycznie Jernemyr zostanie Lwem, to tylko na czas rehabilitacji Guardioli.

ZOBACZ WIDEO Bayern bez rekordu, "Lewy" bez gola w jubileuszu. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: