Hiszpania: FC Barcelona Lassa pokonała rewelację ligi. Dobry mecz Syprzaka i Krupy

FC Barcelona Lassa z Kamilem Syprzakiem w składzie, wygrała z Naturhouse La Rioja 37:27 w meczu 21. kolejki rozgrywek. Polak zdobył cztery bramki. U przeciwników poprawne zawody zaliczył Jakub Krupa, były bramkarz Azotów Puławy.

Daniel Kordulski
zawodnicy FC Barcelona Lassa - Kamil Syprzak (z lewej) i Viran Morros (z prawej) Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: zawodnicy FC Barcelona Lassa - Kamil Syprzak (z lewej) i Viran Morros (z prawej)
Rywal FC Barcelony zajmuje piątą pozycję w tabeli i od początku 2018 roku przeżywa dobrą passę. Drużyna La Rioja wygrała cztery mecze z rzędu i jeden zremisowała. Liderem tej hiszpańskiej ekipy jest bez wątpienia Angel Fernandez Perez. Lewoskrzydłowy rzucił w 18. meczach tego sezonu 109 bramek, co daje mu pozycję trzeciego strzelca całej ligi. Warto dodać, że niemal trzy czwarte wszystkich oddanych przez niego rzutów, kończyło się zdobyciem bramki. Skuteczność imponująca.

W meczu z Katalończykami na niewiele się jednak zdała. W 7. minucie po drugim już trafieniu Kamila Syprzaka było 4:1. Dobry start pozwolił przez całą pierwszą połowę kontrolować drużynie Polaka przebieg wydarzeń na boisku. Jedyny grający golkiper lidera ligi - Borko Ristowski, bronił całkiem poprawnie. Przyznać trzeba, że tegoroczna rewelacja dzielnie stawiała czołowa faworytowi. Kilka razy udało im się dojść na jedną bramkę starty, ale choćby do remisu nie byli w stanie doprowadzić.

Druga połowa potwierdziła wyraźną dominację Barcelony w rozgrywkach ASOBAL.  Parady Ristowskiego i skuteczność w ataku jego kolegów sprawiły, że kolejne trafienie polskiego obrotowego, kwadrans przed końcem gry, dało prowadzenie 27:19. Niewiele pomagały niezłe interwencje bramkarza LA Rioja Jakuba Krupy, byłego gracza Azotów Puławy. Gwiazdy Barcelony, Valero Rivera i Dika Mem, dokończyły dzieła i kolejne dwa punkty trafiły na konto lidera.

Syprzak rzucił w sumie cztery bramki, nie myląc się w ofensywie ani razu. U przeciwników Krupa interweniował w sumie na poziomie skuteczności dwudziestu trzech procent.