PGNiG Superliga Kobiet: siódma lokata niezagrożona. Piotrcovia nie zdobyła Kobierzyc

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: KPR Gminy Kobierzyce
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: KPR Gminy Kobierzyce

Już nikt drużynie Edyty Majdzińskiej siódmego miejsca na koniec sezonu 2017/2018 raczej nie odbierze. Piotrcovia Piotrków Trybunalski po środowej przegranej w Kobierzycach traci do swoich rywalek siedemnaście "oczek".

Dzięki przerwie na zgrupowanie i mecze reprezentacji Polski, oba zespoły miały dużo czasu na przygotowanie się do środowego pojedynku. Więcej do poprawienia przed spotkaniem w Kobierzycach miała Piotrcovia Piotrków Trybunalski, która w minionej kolejce poniosła niespodziewaną i wysoką porażkę z UKS PCM Kościerzyna.

Początek rywalizacji należał do zawodniczek Rafała Przybylskiego, które wypracowały sobie skromną przewagę z dużą pomocą Władysławy Belmas oraz Zoricy Despodowskiej. Gra piotrkowianek mogła napawać optymizmem, ale po upływie kwadransa inicjatywę przejął już team z Dolnego Śląska.

Piłkarki ręczne Edyty Majdzińskiej poprawiły obronę, a w ofensywie włączyły wyższy bieg i starały się ograniczyć błędy do minimum. Poskutkowało. Drużyna miejscowych zeszła do szatni z komfortową zaliczką przed drugą częścią rywalizacji, w czym duża zasługa powracającej po kontuzji Anny Mączki. Liderka kobierzyckiego klubu do przerwy zapisała na swoim koncie siedem trafień - trzy z siódmego metra i cztery z ataku pozycyjnego.

Lepsze wejście w drugą połowę zaliczyły przyjezdne. Piotrcovia w ciągu czterech minut zaaplikowała przeciwniczkom pięć bramek, na co KPR odpowiedział tylko celnym rzutem z koła autorstwa Martyny Michalak (20:18 w 34'). Jak się później okazało, był to jedynie niegroźny zryw. Kobierzyczanki odzyskały kontrolę nad meczem i odniosły trzynaste zwycięstwo w sezonie. Nagroda MVP powędrowała do rąk urodzonej w 1999 roku Kingi Jakubowskiej.

KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:25 (19:13)

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 4, Skalska 4 (1/1), Mączka 9 (3/4), Janczak 2, Wesołowska 1, Kaźmierska 2, Wiertelak 3, Charzyńska 1, Linkowska 1 (1/1), Walczak, Dąbrowska 3, Michalak 1. Karne: 5/6. Kary: 6 min.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Kucharska 4, Matyja, Klonowska 1, Kopertowska 1, Wypych 1 (1/1), Wasilewska 1, Ivanović 5, Belmas, Despodovska 5, Wyrzychowska 4, Dronzikowska. Karne: 1/1. Kary: 10 min.

Sędziowie: Andrzej Kierczak - Tomasz Wrona.

Czy Piotrcovia Piotrków Trybunalski zakończy sezon na ósmym miejscu?