PGNiG Superliga: wywalczone zwycięstwo Mebli, trwa fatalna seria Spójni

W 29. kolejce PGNiG Superligi Meble Wójcik Elbląg wygrały 24:23 ze Spójnią Gdynia, tym samym rewanżując się za grudniową porażkę z tym zespołem.

Bartosz Grzelak
Bartosz Janiszewski w akcji Materiały prasowe / MEBLE WÓJCIK ELBLĄG / Na zdjęciu: Bartosz Janiszewski w akcji
To była czternasta porażka z rzędu Spójni Gdynia, zespołu okupującego ostatnią pozycję w grupie granatowej. Meble Wójcik Elbląg potwierdziły dobrą dyspozycję i w końcowym rozrachunku zgarnęły cztery punkty, choć na początku meczu wszystko wskazywało na przełamanie klątwy przez gdynian.

W pierwszych minutach goście zdominowali rywalizacje do tego stopnia, że Jacek Będzikowski musiał szybko zareagować na poczynania swoich podopiecznych. Po bramce Ołeksandra Kyrylenki było już 5:1. Rozmowy poskutkowały tym, że Meblarze zminimalizowali straty po kontrataku Filipa Kopra (5:7). Elblążan przy dobrym wyniku trzymały interwencje Pawła Kiepulskiego, który uruchamiał kontry.

Przez większość pierwszej połowy Meble goniły wynik. Kiedy nadarzyła się okazja do rzucenia kontaktowego gola, wtedy z rzutu karnego nie trafił Jakub Moryń. Pod koniec pierwszej części walka na parkiecie skończyła się wykluczeniami dla Pawła Ćwiklińskiego i Borysa Brukwickiego, które osłabiły drużynę Spójni. Gospodarze zdołali wtedy wyrównać oraz wyjść na prowadzenie, jeszcze przed przerwą bramkę rzucił Koper (13:12).

Drugą odsłonę zmagań lepiej rozpoczęli Meblarze, rozgrywający notowali lepszą skuteczność rzutową. Moryń podwyższył prowadzenie do pięciu bramek różnicy (18:13). W ekipie Spójni zawodziła skuteczność, jednak nadzieje na dobry wynik przywracał Rafał Rychlewski (15:18). Gdyński skrzydłowy był niezawodny na linii siódmego metra, ale do czasu.

Na sześć minut przed końcem kontaktową bramkę rzucił nieźle spisujący się na skrzydle, Maciej Marszałek (22:23). W 58. minucie goście mogli remisować, ale w kluczowym momencie rzutu karnego nie wykorzystał Rychlewski. Meble Wójcik dowiozły skromne zwycięstwo do ostatniej syreny (24:23).