Trwa demontaż Mebli Wójcik Elbląg. Marcin Miedziński w Stali Mielec

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: Marcin Miedziński
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: Marcin Miedziński
zdjęcie autora artykułu

Kolejny zawodnik odchodzi z Mebli Wójcik Elbląg. Marcin Miedziński po roku wraca do Stali Mielec. Lewy rozgrywający podpisał dwuletni kontrakt.

Miedziński spędził w Mielcu połowę poprzedniego sezonu. Trafił tam na zasadzie wypożyczenia z rezerw płockiej Wisły. Na Podkarpaciu byli z niego bardzo zadowoleni, bo sprawdził się jako defensor, rzucał dużo bramek i SPR Stal chciała go zatrzymać. Lewego rozgrywającego skusiły jednak Meble Wójcik Elbląg i Miedziński podpisał dwuletnią umowę.

Po sezonie zawodnik wróci do Mielca. Kilka tygodni temu elblążanie dostali bowiem wolną rękę na nowe rozgrywki i 29-latek skorzystał z tej opcji. W Stali będzie pełnił głównie zadania defensywne. W tej roli występował też w zespole Meblarzy, w porównaniu do poprzednich rozgrywek rzadko ruszał do przodu (21 meczów, 5 goli).

Rosły rozgrywający (200 cm) przez kilka lat grał głównie na pierwszoligowych parkietach, reprezentował Spójnię Gdynia, Pomezanię Malbork i rezerwy Orlenu Wisły.

Miedziński jest już czwartym zawodnikiem, który na pewno opuści Elbląg. Wcześniej Zagłębie Lubin potwierdziło transfery Mikołaja Kupca i Jakuba Morynia, umowę z Energą MKS-em Kalisz podpisał Piotr Adamczak. Nowych pracodawców szukają kolejni Meblarze, chociażby bramkarz Paweł Kiepulski.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Sensacja w Piotrkowie Trybunalskim. Chrobry Głogów zatrzymany

Źródło artykułu: