PGNiG Superliga kobiet: Ruch nie wykorzystał szansy

Zawodniczki Ruchu Chorzów miały szansę odbić się od grupy pościgowej, jednak nie stanęły na wysokości zadania. Na Śląsku Piotrcovia wygrała 27:21 i powiększyła przewagę nad Ruchem do ośmiu punktów.

Michał Gałęzewski
Zorica Despodowska WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Zorica Despodowska
Chorzowianki tylko w pierwszej części spotkania potrafiły skutecznie oprzeć się rywalowi z Piotrkowa Trybunalskiego. Kiedy na początku meczu trafiła Karolina Jasinowska, gospodynie prowadziły już 2:0. Piotrkowianki nie pozwoliły jednak się zdominować i szybko wyszły na prowadzenie.

Żadna z drużyn nie potrafiła jednak wyjść przez długi czas na prowadzenie wyższe, niż różnicą dwóch trafień. Ostatecznie do przerwy 12:11 prowadziły przyjezdne, które miały dobrą pozycję wyjściową przed zmianą stron.

Po wyrównanej I połowie, po zmianie stron mecz wyglądał już zupełnie inaczej. Co prawda gdy w 36. minucie trafiła Magdalena Drażyk był remis 14:14, jednak był to jeden z ostatnich pozytywów w grze chorzowianek. Skuteczna z siódmego metra była Katarzyna Wyrzychowska, a gdy kolejną bramkę rzuciła Zorica Despodowska, piotrkowianki wyszły na czterobramkowe prowadzenie.

KPR Ruch nie zdołał już zmniejszyć straty i zbliżyć się na więcej, niż trzy bramki różnicy. Sama końcówka należała już do Piotrcovii Piotrków Trybunalski, która kontrolowała już wynik spotkania. Mecz zakończył się rezultatem 21:27 i komplet punktów pojechał do województwa łódzkiego.

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:27 (11:12)

Sędziowie: Kierczak, Wrona.
Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz.