PGNiG Superliga: kaliszanie rozbici w Kielcach. PGE VIVE z pewnym awansem do półfinału

Zawodnicy PGE VIVE rozgromili na własnym parkiecie szczypiornistów Energi MKS-u Kalisz. Kielczanie zwyciężyli aż 43:22, dzięki czemu przypieczętowali awans do półfinału mistrzostw Polski.

Aneta Szypnicka-Staniec
Krzysztof Lijewski WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Krzysztof Lijewski
Czternaście bramek zaliczki mieli po pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu szczypiorniści PGE VIVE. Kielczanie zresztą aż trzykrotnie w tym sezonie pewnie i wysoko pokonali kaliszan. Zawodnicy beniaminka puścili jednak poprzednie pojedynki w niepamięć i widać było, że w Hali Legionów chcą się pokazać z jak najlepszej strony.

Goście wystąpili bez Edina Tatara i Marka Szpery, natomiast w szeregach żółto-biało-niebieskich zabrakło Krzysztofa Lijewskiego, Marko Mamicia, Filipa Ivicia i Bartłomieja Bisa.

Przyjezdni bardzo dobrze zaczęli starcie w stolicy województwa świętokrzyskiego, co umożliwiło im prowadzenie z mistrzami Polski wyrównanej walki. Świetne otwarcie zaliczył przede wszystkim Kirył Kniaziew, który skutecznie dowodził ofensywą swojej ekipy.

Kielczanie natomiast zaczęli spokojnie i bez zbędnego pośpiechu. Gospodarze grali konsekwentnie i dzięki temu szybko zaczęli budować swoją przewagę. W pierwszym składzie nietypowo wyszedł Miłosz Wałach i to on bronił bramki żółto-biało-niebieskich przez całe sześćdziesiąt minut.

O ile początek meczu był wyrównany (7:7 w 9 min.), o tyle reszta spotkania była po prostu dominacją graczy Tałanta Dujszebajewa. Wystarczył moment nieuwagi ze strony kaliszan i mistrzowie Polski im odskoczyli, a chwilę później zbudowali wysokie i bezpieczne prowadzenie. Z minuty na minutę zresztą swoją przewagę powiększali, a goście nie mieli żadnych szans na zmniejszenie strat. Przede wszystkim dlatego, że brakowało im pomysłu w ataku, nie potrafili oszukać obrony żółto-biało-niebieskich, a jeśli im się to już udało, to problemem stawała się słaba skuteczność.

Kielczanie systematycznie powiększali swoje prowadzenie, a ostatecznie zwyciężyli różnicą aż dwudziestu jeden trafień.